Výrobca uvádza na slovenský trh ďalšie novinky z modelového radu TCL 10.

TCL 10 Plus sa vyznačuje prémiovým dizajnom, je vybavený 6,47-palcovým zakriveným AMOLED displejom s rozlíšením Full HD+ a pomerom strán 19,5: 9. Jeho hlavný fotoaparát disponuje štyrmi snímačmi, z ktorých primárny má rozlíšenie 48 Mpx. TCL 10 Plus sa na Slovensku predáva vo farebných prevedeniach Starlight Silver a Moonlight Blue za 299 eur.

TCL 10 SE dostal do výbavy 6,52-palcový IPS displej s pomerom strán 20: 9 a 2.5D sklom, zadným trojitým fotoaparát a dlhou výdržou batérie. Telefón TCL 10 SE je dostupný v prevedeniach Polar Night a Icy Silver za 189 eur.

Obidva smartfóny podporujú technológiu NXTVISION, ktorá vylepšuje obraz a fotografie. Telefóny využívajú rozhranie TCL UI postavené na systéme Android 10. 

TCL 10 Plus

Prednosťou tohto modelu je kvalitný obraz, ktorý je zobrazovaný na 6,47-palcovom Amoled displeji s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 19,5: 9. Displej má integrovanú čítačku odtlačkov prstov. Telefón má certifikáciu HDR10 od Netflix, čo znamená kvalitný zážitok v HDR s vylepšeným kontrastom a farbami.

TCL 10 Plus ponúka zostavu štyroch fotoaparátov na čele s primárnym snímačom s rozlíšením 48 Mpx a umelou inteligenciou, ktorá automaticky optimálne nastaví fotoaparát pre akúkoľvek scénu. Ďalšie snímač so zorným uhlom 118 stupňov vyhotovuje širokouhlé fotky, a nechýba ani makro kamera pre detailné zábery a objektív pre zmenu hĺbky ostrosti (bokeh efekt). Predná kamera má rozlíšenie 16 Mpx a využíva technológiu 4-in-1 big pixel, ktorá je dvakrát citlivejší na svetlo, čo vylepšuje kvalitu fotiek pri horšom osvetlení.

O dostatok výkonu sa stará čipset Snapdragon 665 v kombinácii so 6 GB operačnej pamäte a 64GB úložiskom, ktoré možno rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Celodennú výdrž zabezpečí batéria s kapacitou 4500 mAh s rýchlym nabíjaním. Nechýba ani technológia NFC pre mobilné platby či biometrické zabezpečenie kombinujúci čítačku odtlačkov prstov v displeji a odomknutie tvárou. K dispozícii je aj funkcia Super Bluetooth, vďaka ktorej je možné k mobilu pripojiť až štyri Bluetooth reproduktory alebo slúchadlá.

TCL 10 SE

Cenovo najdostupnejší model radu TCL 10 s označením TCL 10 SE ponúka 6,52-palcový IPS displej s výrezom (V-Notch), rozlíšením HD+ a pomerom strán 20: 9. Displej zaberá 89% čelnej strany a chráni ho 2.5D sklo. O šetrný prístup k očiam používateľov sa starajú režim pre pohodlie očí a čítacie režim. Zadnej strane dominuje trojitý fotoaparát, pričom primárny snímač má rozlíšenie 48 Mpx a využíva umelú inteligenciu. 

Chod telefónu zaisťuje čipová sada MediaTek Helio P22 v kombinácii so 4 GB RAM a 128GB úložiskom, ktoré možno rozšíriť až na dvojnásobok pomocou pamäťovej MicroSD karty. Batéria má kapacitu 4000 mAh a prichádza s podporou rýchleho a reverzného nabíjania. Ani tu nechýba bezdrôtová technológia NFC. Bezpečnosť a súkromie obstaráva čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane v kombinácii s technológiou pre rozpoznanie tváre.

Zdroj: TCL

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy Z Fold2: prvé dojmy

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.