Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Popri potravinovej zbierke, humanitárnej, finančnej a produktovej pomoci ponúka Tesco na Slovensku ľuďom z Ukrajiny aj pracovnú príležitosť.

Reťazec sa zaväzuje, že  otvorené pracovné pozície, ktoré je možné poskytnúť,  budú dostupné aj ľuďom, ktorí utiekli z Ukrajiny v dôsledku vojnového konfliktu. Tesco zabezpečuje čo najkomfortnejší proces prijímania Ukrajincov v ich materinskom jazyku. Zároveň kariérna webstránka reťazca bude mať informácie o voľných pozíciách dostupné aj v ukrajinčine. V priebehu roka sa tak o približne 500 voľných pozícií budú môcť uchádzať nielen ľudia zo Slovenska, ale aj Ukrajinci, ktorí plánujú zostať na Slovensku.

„Tesco vždy stálo pri ľuďoch v núdzi a ich podpora je pre nás dôležitá. Je pre nás kľúčové, aby sme nám dostupnými spôsobmi pomohli tým, ktorí museli v dôsledku vojnového konfliktu opustiť svoje domovy a  svoju prácu. Tesco sa zaväzuje dlhodobo a kontinuálne poskytovať príležitosti na zamestnávanie Ukrajincov a zabezpečiť, aby bol proces pohovorov aj prijímania do zamestnania pre nich čo najkomfortnejší,. Chceme takto popri humanitárnej, finančnej a produktovej podpore pomôcť ľuďom utekajúcim pred konfliktom, ktorí ostávajú na Slovensku a budú si hľadať prácu,“ hovorí Katarína Pšenáková,  riaditeľka komunikácie Tesca.

Tesco má dlhodobé skúsenosti so zamestnávaním cudzincov, medzi ktorých patria aj kolegovia a kolegyne z Ukrajiny. Reťazec kontinuálne realizuje ďalšie aktivity na podporu inkluzívnej kultúry. Súčasťou týchto aktivít bolo uverejnenie Správy o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie, ktorú Tesco ako prvá spoločnosť na Slovensku uverejnilo na jar v roku 2021.

„V Tescu je vítaný každý. Vytvárame také pracovné podmienky, aby svoje uplatnenie a talent mohol rozvíjať ktokoľvek, kto chce u nás pracovať. Dnes intenzívne pracujeme na tom, aby sme umožnili ľuďom z Ukrajiny, ktorí k nám prichádzajú v dôsledku vojnového konfliktu, nájsť si prácu a plnohodnotne sa začleniť do pracovného procesu. Momentálne revidujeme naše interné procesy prijímania nových kolegov, ako aj právne rámce tak, aby sme mohli zamestnávať obyvateľov Ukrajiny, ktorí na Slovensku požiadali o dočasné útočisko. Naša kariérna stránka bude mať samostatnú sekciu v ukrajinčine. Záujemcom o prácu tiež pomáhajú naši ukrajinsky hovoriaci kolegovia, ktorí zabezpečujú proces náboru do zamestnania v ich materinskom jazyku,“ vysvetľuje Miroslava Rychtárechová, personálna riaditeľka Tesca na Slovensku.

Reťazec utečencom pred vojnovým konfliktom na Ukrajine ponúkne prácu priamo pre spoločnosť. Otvorené pracovné pozície v Tescu sú nielen v obchodoch, ale aj v distribučných skladoch či v centrálnej kancelárii.

Zároveň existujúcim kolegom a kolegyniam ukrajinskej národnosti, ktorí sa rozhodli vrátiť do svojej krajiny, Tesco poskytuje platené voľno 12 týždňov a garanciu možnosti vrátiť sa na ich pracovné miesta.

Ako ešte Tesco pomáha utečencom z Ukrajiny?

  • Reťazec v pondelok 7. marca 2022 spustil mimoriadnu potravinovú zbierku v supermarketoch a hypermarketoch po celom Slovensku. Zákazníci môžu až do 20. marca 2022 darovať trvanlivé potraviny aj hygienické potreby. Zapojiť sa môžu aj cez Tesco Online nákupy. Tesco po skončení zbierky dary svojich zákazníkov zdvojnásobí.
  • Od 24. februára 2022 obchody Tesca podporujú miestne iniciatívy a organizácie, ktoré zastrešujú pomoc na hraniciach, navyše manažéri obchodov aj ďalší kolegovia Tesca ukazujú obrovskú solidaritu.
  • Tesco cez posledný februárový víkend spojilo svoje sily s viacerými obchodníkmi zo Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), aby pomohli ľuďom zasiahnutým súčasným dianím. Kamión Tesco v nedeľu 27. februára 2022 doviezol potrebnú pomoc na hranice až do Uble. Ľuďom utekajúcim pred konfliktom na Ukrajine odišlo vyše 40 ton potravín a hygienických potrieb. Tesco v rámci spoločnej pomoci zabezpečilo detskú výživu, detské mlieko, cukrovinky, piškóty, polievky, paštéty či vlhčené utierky, plienky a dámske hygienické potreby.
  • Skupina Tesco daruje na Krízovú výzvu Červeného kríža na pomoc Ukrajine milión libier (1,2 milióna eur).

Značky: