S reproduktormi ako by sa vrece roztrhlo. Braven BRV-1 je typický zástupca odolných modelov. Je vodotesný a keď už má certifikáciu IPX7, bolo by škoda mať ho len tak doma na poličke.

Dizajn a vyhotovenie

Reproduktor je vyhotovený zo silného plastu s pogumovaním povrchu. Je odolný proti striekajúcej vode, typicky napríklad dažďu. Telo absorbuje nárazy, napríklad pri pádoch a kryt prednej strany s meničmi je z oceli. Je priskrutkovaný na ôsmich miestach. Špecialitou je ukrytie konektorov pod akýsi vrchnák. Podobne ako na veľkej fľaši ho treba odskrutkovať a pod ním sa nachádza microUSB konektor na nabíjanie, USB konektor s výstupným prúdom 1A na nabíjanie prenosných zariadení a klasický jack konektor vo forme audio vstupu. Je tu aj tlačidlo, ktorého zatlačením sa rozsvietia LED diódy pod konektormi. Na piatich sa tak charakterizuje stav aktuálnej kapacity. Celková kapacita je 1400 mAh a vydrží na 12-hodinové prehrávanie.

Bežným použitím s niektorými z uvedených konektorov však prichádzate o zvýšenú odolnosť reproduktora najmä vo vlhkom prostredí. Výrobca však koncept premyslel a tak sa dá model BRV-1 prepojiť aj cez Bluetooth 2.1. Inak by ste museli nechať na prístup ku konektorom kryt otvorený. Celkový výkon je 6W.

Horná strana má tlačidlá na ovládanie hlasitosti a hudby ako aj hovorov a tlačidlo na vypnutie reproduktora. Ich piktogramy sú vo forme výliskom do plastu. Nie je ich moc vidno, iba z odleskov okolitého svetla.

Hudobný prejav

Dva širokospektrálne meniče, ktoré výrobca použil, sú určené na univerzálne použitie. Znamená to, že s reproduktorom prehráte v obstojnej kvalite prakticky akýkoľvek žáner. Vyskúšali sme ich viacero a musíme priznať, že s reprodukciou nízkych tónov sme boli spokojní. Mohli by mať aj väčšiu dynamiku. Každopádne reproduktor si vieme predstaviť aj na bežné domáce ozvučenie pri notebooku. Pri filmových dialógoch sa do popredia výrazne pretláčali výšky, menej citeľne stredy. Je to fajn a vďaka tomu boli hlasy zreteľné. No celkový dopad na dynamiku zložiek ovplyvnilo následné potlačenie nízkych tónov.

V každom prípade, toto je reproduktor, ktorý hrá dobre a môžete ho použiť aj na doma. Nie je to len núdzové riešenie na von, aby prežil nejaký pád a trochu vody.

Výhody

 • Pogumované telo
 • Odolnosť IPX7
 • Bluetooth a tradičné konektory
 • Kontrola kapacity akumulátora
 • Slúži aj ako handsfree
 • Podanie zvuku

Nevýhody

 • Ovládacie prvky sú menej viditeľné
 • Niekedy je cítiť slabšia dynamika nízkych tónov

Verdikt touchIT.sk

Braven BRV-1 je vynikajúci spoločník na turistiku, k vode, do stanu alebo hoci len na Kamzík. Je to taký malý krikľúň, ktorý však okrem výšok zahrá aj basy. Vyváženie ekvalizérom trochu pomôže. Konštrukcia ho priam predurčuje na použitie vonku, no využijete ho aj doma ako ozvučenie k notebooku.

Cena: 119 EUR

Zapožičal: WESTech

7.7 Odolný reproduktor

Silná konštrukcia, odolnosť voči striekajúcej vode a zvuk, ku ktorému nemáme vyslovene vážne výhrady. Ideálny spoločník na turistiku, grilovačku alebo kamkoľvek do prírody.

 • Vyhotovenie 8
 • Konektivita 9
 • Zvuk 6,5
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.