Lenovo oslavuje štvrťstoročie ikonického notebooku limitovanou edíciou Thinkpad Anniversary Edition 25

Lenovo dnes na špeciálnej udalosti v Yamato Labs v Japonsku, rodisku ThinkPad-u, s hrdosťou predstavilo limitovanú edíciu ThinkPad-u. Oslávilo tak 25 rokov dizajnových a technologických inovácií. ThinkPad Anniversary Edition 25 je modernou inkarnáciou klasického dizajnu a zahŕňa ikonické “retro” funkcie, ako sú podsvietená 7-radová klávesnica ThinkPad Classic, samostatné tlačidlá hlasitosti, LEDky signalizujúce stav zariadenia a viacfarebné logo.

Návrh konceptu bol predstavený 25. júna 2015, pričom na zbieranie spätnej väzby a preferencií od verných fanúšikov ThinkPad-u z celého sveta sa využili sociálne siete. Až na klasické prvky prichádza ThinkPad Anniversary Edition 25 s úplne vynoveným dizajnom. Poháňa ho Intel Core i7-7500U procesor, samostatná grafická karta NVIDIA GeForce 940MX a 14-palcový full HD dotykový displej. Výkon tohto ‘’Retro’’ ThinkPad-u je tak neporovnateľný s pôvodným 700C.

25 rokov inovácií

Pôvodný ThinkPad 700C bol predstavený 5. októbra 1992 a navrhol ho Richard Sapper a vyrobený bol v Yamato Labs v Japonsku. Inšpiráciu čerpal z tradičnej japonskej „bento box“ a značil začiatok úžasnej cesty. V priebehu niekoľkých mesiacov vyhral viac ako 300 ocenení a stal sa symbolom prestíže pre prezidentov a riaditeľov firiem.

Pôvodný notebook ThinkPad 700C

Neskôr, pri 130 miliónoch predaných kusov, sa z ThinkPad-u stala ikona IT odvetvia. Pomáhal bádateľom dosiahnuť najodľahlejšie miesta planéty, bol súčasťou mnohých vesmírnych misií a uľahčil rast nespočetného množstva firiem. Výrobca zozbieral viac príbehov, v ktorých ThinkPad zmenil svet.

Čo robí ThinkPad takým výnimočným?

Dizajn ThinkPad-u vytvára silný a synergický vzťah medzi formou a funkciou. ,Aj 25 rokov po uvedení pôvodného 700C je najnovší X1 Carbon stále na prvý pohľad rozpoznateľný ako ThinkPad.’’  povedal David Hill, bývalý Chief Design Officer v Lenovo.

ThinkPad v 50-tich – Čo ďalej?

Dizajnéri a inžinieri stojaci za ThinkPad-om si kladú za cieľ neustále pretvárať mobilné počítače pri zachovaní pôvodného konceptu. Od ThinkPad-u 701C s ‘’motýľou’’ klávesnicou, ku konvertibilnému notebooku 2-v-1 X1 Yoga s klávesnicou „rise and fall“, je ThinkPad-u prvou voľbou medzi biznis notebookmi. Počas nasledujúcich 25 rokov sa ThinkPad neprestane vyvíjať, inovovať a prinášať moderné technológie .

Arimasa Naitoh, bývalý šéf Yamato Labs, ktorý sa nazýva aj otec ThinkPad-u, pevne verí, že budúcnosť je v bezpečných rukách. ,,ThinkPad dokázal, od pôvodného 700C až po najnovšiu sériu X1, že umožňuje transformáciu biznisu a ponúka zákazníkom mobilitu bez kompromisov,’’ hovorí. ,,Náš tím inžinierov si predstavuje svet, kde ThinkPad vytvára nové odvetvia a ďalej obohacuje používateľské skúsenosti, zatiaľ čo sa technológie stávajú čoraz väčšou súčasťou našich životov.’’

Pohľad na výročnú udalosť. Zdroj: Ubergizmo

,,ThinkPad pomohol zrevolučniť spôsob, akým robíme veci. Obchod, vzdelanie, zdravotníctvo, zásobovanie, doprava a bankovníctvo sú iba časťou odvetví, ktoré za uplynulých 25 rokov zmenili počítače,’’ povedal Gianfranco Lanci, prezident a COO, Lenovo. ,,Ďalších 25 rokov bude pre nové generácie príležitosťou objavovať fenomén ThinkPad-u. Pokým budú existovať výzvy na posúvanie hraníc od zákazníkov, ThinkPad na ne bude odpovedať.