Nová verzia operačného systému iOS ponúkne viacero zlepšení.

Apple predstavil nové smartfóny série iPhone 15. Spoločne s nimi oznámil aj dátum, kedy sprístupní aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému iOS pre širokú verejnosť. iOS 17 bude k dispozícii na stiahnutie v pondelok 18. septembra 2023. Na základe našich skúseností s predchádzajúcimi verziami očakávame, že aktualizácia bude dostupná okolo 19.00 slovenského času.

iOS 17 bude tiež priamo predinštalovaný v smartfónoch radu iPhone 15, avšak na aktualizáciu sa môžu tešiť aj majitelia viacerých starších iPhonov. Aktualizácia na iOS 17 bude dostupná pre modely:

  • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS, iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone SE 2. a 3. generácie
iOS 17: Zoznam noviniekZdroj: Apple
iOS 17: Zoznam noviniek

Zlepšenia a novinky v iOS 17

iOS 17 ponúkne viacero zlepšení. Novinkou bude možnosť vytvoriť si personalizované pozadie s vašou fotkou, ktoré sa zobrazí ostatným používateľom s iPhonmi s iOS 17, keď im budete volať. Apple tiež zlepší funkciu AirDrop a umožní cez ňu zdieľať kontaktné údaje.

Pribudnú tiež interaktívne widgety na domovskej alebo uzamknutej obrazovke a nové zdravotné funkcie v aplikácii Zdravie. Veľkou novinkou bude podpora offline máp v aplikácii Mapy a nová aplikácia Journal.

iOS 17 tiež ponúkne režim StandBy, ktorý premení iPhone na stolný budík. iPhone v tomto režime zobrazuje čas, Live Activities a widgety. Túto funkciu oceníte, ak máte doma MagSafe držiak. Detailnejšie informácie o novinkách si môžete prečítať v samostatnom článku TU.

Zdroj: Apple

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit