Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť BMW Group Classic zavŕšila sťahovanie svojho sídla do priestorov s veľkým historickým významom. Archív spoločnosti a zbierka vozidiel, dielne a centrum pre zákazníkov spolu s náhradnými dielmi pre klasické automobily a motocykle sa momentálne nachádza v komplexe budov v mníchovskej mestskej časti Milbertshofen. História BMW Group sa tak presunula do priestorov, ktoré sa úzko spájajú s jej históriou. Sídlo na adrese Moosacher Straße 66 poskytuje plochu s rozlohou 13 000 m2 vrátane jednej z prvých výrobných hál vtedy ešte začínajúcej spoločnosti. V rámci reštauračných prác sa zachoval aj bývalý strážny domček, ktorý sa zmenil na vstupnú bránu do histórie BMW Group.

„Teraz máme všetko pod jednou strechou, čo nám poskytuje ideálne podmienky na starostlivosť o naše historické dedičstvo,” povedal Ulrich Knieps, šéf BMW Group Classic. „Z nášho nového sídla sme už absolvovali významné podujatia Concorso d’Eleganza Villa d’Este, Mille Miglia a Festival of Speed. Rovnako sa veľmi dobre osvedčil aj kongresový priestor, ktorý sme využili pri príležitosti osláv 100. výročia existencie spoločnosti.”

Nové priestory BMW Group Classic poslúžia aj ako kontaktné miesto pre všetkých priaznivcov a fanúšikov klasických vozidiel značiek BMW, MINI a Rolls-Royce. Nájdu tu informácie a služby spojené so starostlivosťou a údržbou ich automobilov a motocyklov. V historickej výrobnej hale sa nachádzajú vozidlá aj množstvo ďalších exponátov z komplexnej zbierky BMW Group Classic. Priestory sa zároveň dajú prenajať aj na usporiadanie rôznych podujatí. Prehliadky so sprievodcom predstavia celý komplex a prevedú návštevníkov cez históriu spoločnosti. Súčasťou priestorov je aj kaviareň „Mo 66”, ktorá návštevníkom poskytne príťažlivý pohľad do presklenej dielne v BMW Group Classic Centre.

Nové priestory BMW Group Classic výrazne rozšírili možnosti na výstavné aktivity spojené s históriou spoločnosti a jej troch značiek BMW, MINI a Rolls-Royce. Archívy BMW Group odpovedia na otázky ohľadom histórie spoločnosti, značiek a ich produktov. Do nového centra sa presťahovali aj tímy zodpovedné za komunikáciu s médiami a za marketing ako aj špecialisti sústreďujúci sa na organizovanie podujatí a výstav. BMW Group Classic Centre a jeho zamestnanci zosobňujú množstvo skúseností, vedomostí a vášne. Pracujú na reštaurovaní a renovácii historických automobilov a motocyklov a ponúkajú podporu a pomoc aj pri predaji alebo nákupe klasických vozidiel. BMW Group Classic Centre ponúka aj prenájom klasických vozidiel a predaj náhradných diely. Ich ponuka zahŕňa viac ako 55 000 súčiastok a neustále rastie. Z toho môžu čerpať všetci zberatelia skvostov na dvoch aj na štyroch kolesách.

BMW Museum – História na vlastnej koži

Návštevníci každého veku môžu objaviť históriu, súčasnosť a budúcnosť značky BMW v expozíciách BMW Welt, BMW Museum a vo fabrike BMW plant. BMW Museum pri tom zohráva významnú rolu. Od opätovného otvorenia v roku 2008 úspešne predstavuje históriu BMW a zároveň aj pohľad do budúcnosti. Múzeum odkrýva témy mobility aj pre mladých návštevníkov. Junior Museum organizuje špeciálne programy pre deti a mládež, ktoré sa zameriavajú na výchovu hrou. Múzeum má už aj vlastnú históriu: je to jedno z najstarších automobilových múzeí v Nemecku. Vzniklo v roku 1973 a v roku 1999 bolo vyhlásené za historickú pamiatku.

Značky: