Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový softvér prinesie zjednodušenie tlačových úkonov aj udržateľnejšiu tlač

Spoločnosť Epson oznamuje partnerstvo s MyQ, nezávislým dodávateľom softvéru do tlačiarní. Teraz bude na tlačiarňach Epson dostupný plne vybavený personalizovaný ovládací panel MyQ X Embedded Terminal.

Intuitívny panel MyQ X zabezpečuje pokročilé funkcie na správu tlače a digitalizácie, ktoré môžu byť prispôsobené individuálnym potrebám zákazníkov. Pre každého užívateľa je možné na paneli nastaviť funkcie, ktoré zodpovedajú jeho skutočným dokumentovým potrebám. Na jedno kliknutie spustí na ovládacom paneli tlačiarne personalizovanú dokumentovú akciu a výrazne tak ušetrí čas strávený pri tlačiarni.  MyQ X ponúka aj pokročilé skenovacie funkcie, ako napríklad prevedenie textu do digitálnej podoby vďaka nástroju OCR a jeho následnú digitalizáciu. Pre zvýšené zabezpečenie dokumentov je v MyQ X možné nastaviť dvojfázové overenie užívateľa a pokročilú ochranu súborov. MyQ X rovnako umožňuje mobilnú tlač v kancelárii aj mimo nej s natívnou aplikáciou pre iOS i Android.

Nastavenie MyQ X na flotile tlačiarní je veľmi jednoduché a môže byť vykonané vzdialene v niekoľkých jednoduchých krokoch. Ďalej je možné všetko nastaviť podľa pravidiel a potrieb každej organizácie či firmy. MyQ X navyše ponúka detailný prehľad o používaní každej tlačiarne vo flotile. Firmy tak získajú presný prehľad o aktuálnom vyťažení a stave tlačiarní, rovnako tak ako o nákladoch na tlač.

So spoločnosťou Epson zdieľame cieľ vytvárať udržateľné produkty. MyQ X je navrhnuté tak, aby znižovalo spotrebu tlačového materiálu a najmä čas užívateľov strávený pri tlačiarni, čím zmierňuje dopad na životné prostredie. Dlhodobá udržateľnosť je neoddeliteľnou súčasťou misie spoločnosti MyQ, aj z tohto dôvodu sme so spoločnosťou Epson nadviazali partnerstvo,“ uvádza CBDO Michal Grepl z MyQ.

Z partnerstva máme veľkú radosť, pretože MyQ sa rovnako ako spoločnosť Epson snaží vyvíjať produkty, ktoré kladú dôraz na udržateľnosť od konceptu po uskutočnenie. Naše produkty sa snažíme neustále vylepšovať a zjednodušovať ich použitie. S pomocou MyQ X dokážeme ešte viac uľahčiť tlačové procesy na každom pracovisku,“ dodáva Marcel Divín, Branch Office Manager pre Epson Europe CZ&SK.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.