Tomáš odporúča: Aplikáciu CG Transit na cestovné poriadky

3

Cestujete hromadnou dopravou? To je dobre. Robím to aj ja. Aplikácia CG Transit je najpraktickejším spoločníkom na cestách.

Vyskúšal som už rôzne cestovné poriadky, ktoré sú dostupné zadarmo, online na webe či aplikácie konkrétnych prepravcov. Ak však chcete mať všetko na jednom mieste, CG Transit je to čo potrebujete.

Aplikácia má jednoduché používateľské prostredie. Na hlavnej obrazovke volíte odkiaľ – kam cestujete. Predtým si však musíte zvoliť, v ktorých cestovných poriadkoch má aplikácia vyhľadávať. Toto nastavenie zostane pre budúce vyhľadávanie zapamätané a je možné ho kedykoľvek zmeniť.

V minulosti vyhľadávané spoje sa vám ukladajú do histórie. Pravidelné trasy, ktoré využívate často, si môžete uložiť medzi obľúbené. Samozrejmosťou je aj mapa zastávok vo vašom okolí, alebo vyhľadanie najbližšieho možného spojenia do cieľovej stanice priamo z miesta, kde sa nachádzate. Vtedy vám aplikácia ukáže, koľko minút chôdze je od vás zastávka vzdialená.

Aplikácia pracuje s aktuálnymi cestovnými poriadkami.

Nič však nie je zadarmo

V zvýhodnenom balíčku Slovensko za 2,99 eura na rok sú dostupné cestovné poriadky:
Autobusy SR
Bratislava – MHD
Košice – MHD
Vlaky Slovensko
Za príplatok si viete kúpiť balíčky Česká republika (2,99 eur), Európske vlaky (2,99 eur), alebo za 4,99 eura si kúpite kompletné cestovné poriadky pre SR a ČR spolu s európskymi vlakmi.

Teraz nastáva tá dôležitejšia časť. Prečo by za takéto niečo mali platiť? 

Výhod je hneď niekoľko a spíšem ich v niekoľkých bodoch:

  1. komfort používania – skutočne používateľsky prepracovaná aplikácia
  2. pravidelná aktualizácia cestovných poriadkov – cestovné poriadky máte vždy aktuálne
  3. offline režim – všetko dohľadáte, aj keď ste v tramtárii a mimo porkytia dátovým signálom
  4. meškania spojov – aplikácia ukazuje priamo pri konkrétnych spojoch aj ich meškanie (zatiaľ to platí iba pri vlakoch)

Nevýhodou sa mi zatiaľ javí to, že si priamo cez aplikáciu nemôžem kúpiť cestovný lístok na dané spojenie. Ak aplikáciu používate, napíšte mi do komentára, čo sa páči či nepáči vám. A ak sa rozhodnete si ju kúpiť, dúfam, že som poradil dobre.

Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.

Pozrite si odporúčania aj ostatných kolegov. V našom pravidelnom seriáli TOUCHIT odporúča je kopec zaujímavých tipov a nájdete ich tu.

O autorovi

Mám rád nové veci a nesmierne ma bavia nové technológie. Úplne super je, že vďaka mojej práci sa môžem venovať marketingu v spojení s tými najnovšími technológiami a robiť tak presne to, čo ma baví.

3 komentáre

  1. Jakub Petrovský on

    Ano pouzivam ju uz niekolko rokov aj ked uz mam data tak aj tak si rad priplatim za Cg-cko 😃 pouzival som aj Android aj iOS appku a obe su super 😃 len odporucam a veľakrát ma podrzala … na iOS stoji 4,5€ na rok na Slovensko 😕

    • mozem len a len suhlasit a odporucat tuto appku, pouzivam ju uz min. 4 roky, vzdy po roku si kupim nove predplatne, v minulosti som vyuzival balicek aj CZ. hoc mam data, tato appka je uplne top! 😉

  2. A v com je vyhodnejsia napr. od aplikacie Cestovne poriadky CP? Je tam europa vlaky aj busy a je to zadarmo. Akurat nefunguje offline, ale data su uz dnes skoro vsade.

Pridaj komentár