Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V roku siedmich premiér Toyoty  je najhorúcejším debutom japonskej značky nová Supra. Piata generácia legendárneho kupé  neunikla špecialistom z tímu Toyota Racing Development. V Osake predviedla automobilka koncept  GR Supra Performance Line so znakom TRD.

Športová divízia japonskej značky Toyota Racing Development sa špecializuje na vývoj športových a terénnych balíkov pre sériové modely a úpravu športových  vozidiel.  Bohaté skúsenosti využili aj v tuningu nového kupé Toyoty. GR Supra Performance Line nielen úžasne vyzerá, ale aj úžasne jazdí – naplno využíva dokonalé rozloženie hmotnosti a pomeru  rázvoru náprav a rozchodu kolies.

TRD ,,oblieklo” model Supra A90 do aerodynamického balíka z uhlíkového vlákna – pribudol zadný spojler, aerodynamicky upravené nárazníky, prahy a dverné panely. Sériové kolesá nahradili 19-palcové kované hliníkové disky.

Nová Supra zažiarila na autosalóne v Detroite v januári. Dvojmiestne kupé inšpirované pretekárskymi vozidlami má klasické rozloženie s motorom vpredu a pohonom zadných kolies.  Pod kapotou pracuje  preplňovaný motor R6 s výkonom 340 koní a krútiacim momentom do 500 Nm. Krátky rázvor náprav a široký rozchod kolies dosahuje dokonalý pomer 1,55, čo zaručuje mimoriadnu stabilitu v zákrutách a okamžité reakcie riadenia.

Piata generácia Toyoty  Supra je prvým globálnym modelom zo série GR, vyrobeným tímom  Toyota Gazoo Racing. Doteraz vyrábali športové verzie sériových modelov len na vybraných trhoch – napríklad v Európe Yaris GRMN. Na Slovensku sa Supra GR začne predávať začiatkom leta 2019.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.