Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ešte väčšia rozmanitosť aplikácií, ešte viac výrobcov a produktov: „Power for All Alliance“, jedna z prvých akumulátorových aliancií rôznych značiek s produktmi pre dom aj záhradu, ponúkne používateľom v budúcnosti ešte viac výhod: „Svetovo známa značka Husqvarna posilní našu ‚Power for All Alliance‘ v záhradnom sektore, naši partneri Kübler Workwear a PerfectPro otvárajú používateľom dve nové oblasti použitia v rámci nášho 18V systému: vyhrievané pracovné odevy a spotrebnú elektroniku,“ oznamuje Henk Becker, predseda predstavenstva Bosch Power Tools. „Power for All Alliance“, založená v roku 2020, zahŕňa už desať známych a obľúbených značiek so spoločným cieľom: Poskytnúť používateľom najlepší a najširší 18V systém naprieč značkami a tým aj maximálnu pridanú hodnotu. Jeden akumulátor a jedna nabíjačka pre všetky aplikácie doma aj v záhrade pre produkty Bosch, Gardena, Gloria, Wagner, Rapid, Flymo, Steinel a v budúcnosti aj Husqvarna, Kübler Workwear a PerfectPro: To šetrí používateľovi miesto a peniaze, a zároveň chráni životné prostredie.

Akumulátorový systém od spoločnosti Bosch presviedča partnerov aj používateľov

„Sme veľmi radi, že sa môžeme pripojiť k aliancii ‚Power for All Alliance‘, pretože vieme, že mnoho používateľov chce silný a spoľahlivý akumulátor, ktorý môžu flexibilne používať vo svojich zariadeniach doma a na záhrade. Jeden systém na rozdiel od niekoľkých je šetrnejší k životnému prostrediu a šetrí aj peniaze používateľov,“ hovorí Sofia Axelssonová, prezidentka divízie Residential Europe/Pacific spoločnosti Husqvarna Forest and Garden. Dieter Gorff, vedúci predaja v spoločnosti Kübler Workwear, je tiež presvedčený o akumulátorovej aliancii: „Vďaka ‚Power for All Alliance‘ vytvárame celkom nové predajné impulzy a celkom nové možnosti využitia pre našich koncových používateľov.“
Spočiatku plánujeme na trh uviesť bundu „Smart Textiles“ s funkciou vyhrievania a indukčného nabíjania smartfónov – prvý produkt v portfóliu napájaný akumulátormi. Cieľom je neustále rozširovať sortiment produktov pre domácich majstrov, aby bolo možné tejto cieľovej skupine ponúkať stále širší sortiment. Robin Vrijland, generálny riaditeľ spoločnosti PerfectPro, je tiež nadšený myšlienkou šetriť životné prostredie používaním jedného akumulátora v rôznych zariadeniach. A príležitosťami, ktoré sa tým otvárajú pre rozvoj nových segmentov zákazníkov. „Doteraz sme sa zameriavali na ponuku odolných audio zariadení na použitie na stavbách. Prostredníctvom ‚Power for All Alliance‘ a nášho outdoorového rádia oslovíme v budúcnosti koncových spotrebiteľov s aktívnym životným štýlom a sprístupníme naše odolné výrobky širšiemu okruhu používateľov.“

Úspech vďaka inováciám a spolupráci

Očakáva sa, že do začiatku roku 2023 bude na trhu viac ako 30 miliónov akumulátorov značky Bosch „Power for All“ – tieto 18V batérie sú kontinuálne kompatibilné od roku 2007. Okrem toho sa portfólio produktov aliancie „Power for All Alliance“ rozšíri na viac než 100 produktov. Samotná spoločnosť Bosch rozšíri do konca tohto roku svoj sortiment v oblasti Home & Garden o viac ako 40 percent na približne 60 druhov náradia. „S inováciami, ako je naša akumulátorová hustilka UniversalPump 18V, otvárame nové segmenty a výrazne zvyšujeme flexibilitu našich používateľov,“ je presvedčený Henk Becker. „Naša vízia zlepšovania kvality života ľudí je pre nás hnacím motorom a spája nás dohromady.“ Už teraz prebiehajú rokovania s ďalšími partnermi na spoluprácu – s cieľom pokryť stále viac oblastí použitia a riadiť sa mottom Bosch „Stvorené pre život“.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.