Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, predstavila šesť mesiacov po založení Trend Forward Capital prvé investície a plány tohoto nového združenia, ktoré má vyhľadávať nové nádejné spoločnosti v oblasti technológií a kybernetickej bezpečnosti. Tieto spoločnosti si chce adoptovať a pomáhať im rásť, nielen pomocou finančnej podpory, ale najmä – ako skúsený líder na trhu – správnym nasmerovaním. Chce tak napomôcť budovaniu inteligentného, prepojeného sveta.

Medzi prvé počiny Trend Forward Capital patrí podpora firmy Veem, ktorá pôsobí v oblasti globálnych platieb (teda platieb v ľubovoľnej krajine, v akejkoľvek mene) pre podnikateľské subjekty a využíva pri tom technológiu blockchain, podpora firmy Muse zameranej na nositeľnú elektroniku, ktorá je určená na podporu starostlivosti o zdravie s pomocou informácií získavaných špičkovou technológiou, umožňujúcou  čítanie myšlienok, a firmy Mojio, ktorá patrí medzi popredné spoločnosti v oblasti telemetrie pre pripojené vozidlá.

S cieľom poukázať na ďalšie sľubné technologické startupy vrátane tých s potenciálom skutočne rýchleho rastu pripravil Trend Forward Capital v rámci veľtrhu Consumer Electronic Show (CES) 2018 technologickú sekciu, v kterej prebehli panelové diskusie a prezentácie vybraných začínajúcich firiem.

„Sme hrdí na to, že môžeme investovať do firiem riešiacich problémy prepojenéhosveta a že sa od nich môžeme mnohému naučiť,“ povedala Eva Chen, zakladateľka a CEO spoločnosti Trend Micro. „Už takmer 30 rokov sa úspešne prispôsobujeme neustále sa meniacemu prostrediu a je naozaj skvelé, že môžeme naše skúsenosti predať mladým firmám.“

Viac informácií o aktivitách spoločnosti Trend Forward Capital na veľtrhu CES 2018 je k dispozícii na www.TrendForward.com/CES.

Značky: