Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zelený dopravca FlixBus od 10. júna znovu zavádza atraktívne spojenie medzi Bratislavou a Viedňou. Ranná a dopoludňajšia linka spája slovenskú metropolu a viedenské medzinárodné letisko. Tieto spoje zároveň začínajú a končia na viedenskej hlavnej stanici. Cestovné lístky na celú trasu sa dajú zakúpiť už od necelých piatich eur.

„Linky obnovujeme postupne, tak ako nám ukazuje záujem cestujúcich a umožňujú pravidlá pre cestovanie v súvislosti so zlepšujúcou sa pandemickou situáciou,“ uviedla tlačová hovorkyňa FlixBusu CZ / SK Eva Krejčí a doplnila: „Od konca mája ponúkame priame linky z Košíc do Prahy a do Plzne. Spoj do Viedne prvýkrát vyrazí 10. júna. Dvakrát denne zachádza aj na letisko Schwechat, ktoré obnovuje letecké spojenie so svetom.“

Opatrenia v Rakúsku sa budú uvoľňovať

S ohľadom na zlepšujúcu sa situáciu by v Rakúsku mala byť od 10. júna mimo iného zrušená povinnosť nosenia rúšok vo vonkajších priestoroch, zvýšená požadovaná kapacita na jedného zákazníka v obchodoch a posunutá zatváracia doba z terajších 22:00 na polnoc. Aktuálnu situáciu je však potrebné vždy skontrolovať na webe ministerstva zahraničných vecí.

Zoologická záhrada Schönbrunn je otvorená

Všetci milovníci zvierat určite radi zavítajú do rozľahlých priestorov viedenskej zoologickej záhrady, ktorá patrí medzi najlepšie v Európe. ZOO je otvorená, je však potrebné si dopredu zaistiť vstupenky cez webové stránky.

Rúško a dezinfekcia rúk je základ. Udržujte rozostupy, kde to ide

Už od jari minulého roka sú v autobusových spojoch FlixBusu zavedené osobitné bezpečnostné opatrenia. Nástup na palubu autobusu je umožnený len zadnými dverami, pri ktorých je cestujúcim k dispozícii dezinfekcia na ruky. Cestujúci sú povinní mať nasadené respirátory. Samotné odbavenie prebieha bezkontaktne prostredníctvom mobilných telefónov. Vodiči cestujúcim pripomínajú nutnosť dodržiavať pri nástupe do autobusu dostatočné rozostupy. Dezinfekcia a vetranie vozidiel po každej jazde prebieha podľa pokynov pre dezinfekciu na základe predpisov a nariadení Svetovej zdravotníckej organizácie. Spoločnosť aj naďalej apeluje na samotných cestujúcich, aby na cestu vyrazili len vo výbornom zdravotnom stave, dodržiavali základné bezpečnostné opatrenia a hygienické návyky a chránili tak počas cesty seba aj svoje okolie.

Značky: