Trnava sa počas zimy stala inšpiráciou pre viaceré mestá. Pre všetkých návštevníkov si pripravila predvianočný darček. Mesto spustilo novú hru, v ktorej pomôžete škriatkovi nájsť domov. Škriatkovo kúzlo vás tak vráti do detstva, prejdete sa vyzdobenou Trnavou a po celý čas vás bude sprevádzať hlas slovenského herca Dana Heribana.

Nenechajte si ujsť zimnú novinku, ktorú si pripravilo mesto Trnava. Vymysleli novú interaktívnu hru Škriatkovo kúzlo, ktorá je o trnavských škriatkoch domových. Hra sa odohráva v úzkom centre mesta a jej trasa je kratšia než to bolo v prípade hry Mocný opasok, takže ju zvládnu aj menšie deti. Prevedie vás od jedného okna k druhému, v ktorých budú na vás čakať škriatkovia. Odkryjú vám svoj príbeh a vašou úlohou bude splniť zadanie. Keď ho splníte, tak sa vám podarí nájsť škriatkovi domov.

Ako si ju zahráte?

Hru nájdete na jednoduchej doméne skriatkovia.trnava.sk a nie je potrebné si inštalovať žiadnu aplikáciu. Začína sa pri Mestskej veži, pokračuje na Nádvorie, k divadlu, radnici a končí na pešej zóne. Je určená pre všetkých, malých i veľkých. Hra je technologicky náročnejšia a využíva priestory ôsmich prázdnych okien s príbehmi, kde vznikli inštalácie čarovných škriatkovských svetov. Postupne ich tak budete navštevovať a pomáhať škriatkovi.

Počas hry si môžete vyskúšať napríklad roztočiť hodinový stroj, zasvietiť svetlo, budete musieť uhádnuť skladbu, ktorú hrá Doremi na trúbšlakčele, pospájať škriatkovské dvojice, lúštiť tajnô „o“ alebo nájsť spiaceho Krémeša. Okrem toho hra v sebe skrýva recept na Voňavé maslové sušienky či Škriatkovské ôsmoro.

Hlas zapožičal Dano Heriban

„Výber postavy škriatka nebol náhodný. Z historických podkladov sme zistili, že naši predkovia verili, že škriatkovia sú zázračné bytosti a tam, kde je škriatok, tam sa v dome dobre darí. Ochraňujú dom pred chorobami, strážia špajzu, majetok a s rodinou, ku ktorej sa nasťahujú, sú s ňou do konca života. My sme si samozrejme v našom príbehu vymysleli vlastný svet škriatkov s vlastnými pravidlami,“ dodáva Jana Pekárková, scenáristka hry.

Na hre pracoval takmer rovnaký tím, ako pri GPS hre Mocný opasok. K scenáristke Jane Pekárkovej, programátorovi Martinovi Polákovi, ilustrátorovi Jánovi Balážovi a scénickej výtvarníčke Nadi Salbotovej, ktorá vytvorila sochy na hradbách, pribudla aj scénografka Barbora Rajčanová a Patrik Grosinger z Ústavu aplikovanej mechaniky a mechatroniky. Príbeh načítal Trnavčan Daniel Heriban a hudbu skomponoval skladateľ Tomáš Köppl. Novinkou je, že vám bude hrať aj medzi stanoviskami, takže budete naďalej v čarovnej atmosfére a užívať si tak krásu rozsvietenej Trnavy bezpečne so svojou rodinou.

Značky: