Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Predaje jazdeniek sú na vrchole. Veľký záujem o ne je po celom Slovensku

Trh ojazdených automobilov zažíva významne rastúci trend sprevádzaný poklesom cien ponúkaných vozidiel. V júli sa ich cena na slovenskom trhu najčastejšie pohybovala okolo 5 190 eur. Klesol aj počet najazdených kilometrov predávaných áut – na 174 300 km. Nadpriemerne teplý júl okrem priaznivejších cien priniesol v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom aj nižší počet ponúkaných vozidiel, na trhu ich bolo 45 896. Nielen s týmito dátami prišla sieť autocentier AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh ojazdených vozidiel po celej strednej Európe.

Vrcholiaca sezóna dovoleniek každoročne zvyšuje záujem o kúpu ojazdených automobilov, ktoré zákazníci využívajú na cestovanie nielen u nás, ale po celej Európe. Tento rok to nebolo inak. V  uplynulom mesiaci zobrali zákazníci jazdenky v autobazároch a od inzerentov doslova útokom. Tomu zodpovedá aj aktuálna ponuka inzerovaných vozidiel, ktorá oproti júnu v siedmom mesiaci klesla o 1 800 kusov. „Ojazdené automobily sa cez leto dobre predávajú, prejavuje sa to aj tak, že miznú z inzercie. V rámci našej skupiny pozorujeme rast záujmu o jazdenky a to zvlášť o zánovné autá, pri ktorých zákazníci oceňujú nielen záruku od výrobcu, ale tiež bohatšiu výbavu. Júl bol tiež najsilnejším tohtoročným mesiacom a predajné výsledky sú druhé najlepšie za posledných desať rokov,“ vysvetľuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka medzinárodnej siete autocentier  AAA AUTO. V júli tak bolo na trhu 45 896 vozidiel. Najviac automobilov bolo na predaj v Nitrianskom kraji (6 806), najmenej v Trenčianskom kraji (3 858).

Ponuku vozidiel v júli tvorili najčastejšie automobily s nájazdom 174 300 km, čo je o 700 km menej, ako v predchádzajúcom mesiaci. Ich vek vzrástol o menej ako mesiac – na desať rokov. Aj naďalej pokračoval pokles ceny, znížila sa o 100 eur na 5 190 eur.

Rebríčku najpredávanejších modelov opäť vládli modely Škoda Octavia na prvom mieste a Škoda Fabia na druhom, nasledovali ich vozidlá Volkswagen Golf, Passat a BMW 3. Jediná zmena v TOP 10 sa udiala na 5. a 6. pozícii. Vzájomne sa vymenili vozidlá BMW 3 a Škoda Superb.

 

TOP 10 inzerovaných vozidiel v mesiaci júl

1.Škoda Octavia6.Škoda Superb
2.Škoda Fabia7.Audi A4
3.VW Golf8.Audi A6
4.VW Passat9.BMW 5
5.BMW 310.Ford Focus

Značky: