Turecká vláda opäť blokovala prístup k internetu

0

Podľa správ zo servera Turkey Blocks je údajne v tejto krajine zablokovaný prístup k viacerým službám.

Hovorí sa o Google Drive, Dropboxe, OneDrive a tiež o službe na zdieľanie zdrojových kódov, GitHube.

Vláda tak urobila s odvolaním na potlačenie snahy úniku emailov ministra energetiky a prírodných zdrojov Berata Albayraka. Minister je zároveň zaťom prezidenta Erdogana. Nateraz sa hovorí o úniku 17 GB dát v takmer 58 000 kusoch emailoch od apríla roku 2000 do septembra tohto roku.

Najnovšie správy hovoria o tom, že služba Google Drive je v krajine už odblokovaná. Jej odblokovanie prebehlo včera.

Turecko je krajina, kde podobné správanie vládnych činiteľov nijako neprekvapuje. Krajina má totiž dlhú históriu toho, ako blokuje vybraný typ obsahu. Občania tak nemajú slobodný prístup k informáciám tak, ako ho poznáme napríklad u nás. Blokované boli aj servery WikiLeaks v júli tohto roku.

Komentár TOUCHIT

Vyskúšali sme sa pripojiť na VPN server v Istanbule a potvrdzujeme, že nielen Drive ale aj ostatné služby sú v súčasnosti aktívne.

Zdroj: The Next Web

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár