Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jeden z najinovatívnejších a pokrokových verejných orgánov v Európe pozval Uber, aby podporil rozvoj modernej, digitálnej platformy zjednodušujúcej nahlasovanie daňových povinností u samostatne zárobkovo činných osôb v prostredí dopytovej ekonomiky v Estónsku.

Uber bude mať zastúpenie v zmiešanej komisii s estónskym daňovým a colným výborom. Hlavnou prioritou komisie je vytvorenie pilotnej platformy daňového priznania, spočiatku určenej pre partnerských vodičov Uber, s prvými výsledkami už v roku 2016.

„Estónsko je pokroková a inovatívna krajina, ktorá využíva digitálne služby, aby sa stala jednou z popredných svetových technologických metropol. Elektronické transakcie, spravované digitálnymi spoločnosťami ako Uber, môžu priniesť transparentnosť a sledovateľnosť kompetentným orgánom a jednotlivcom v odvetviach, ktoré boli historicky považované za hotovostné. Máme radosť, že môžeme pomôcť partnerským vodičom Uber a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám tým, že im v spolupráci s estónskym daňovým a colným výborom zjednodušíme priznávanie daňových povinností, povedal Mark MacGann, ktorý v spoločnosti Uber vedie útvar verejnej politiky pre región Európy, Stredného východu a Afriky.

Uber je spoločnosť, ktorá prevádzkuje bezhotovostné digitálne služby po celom svete a estónsky daňový a colný výbor vidí v ich skúsenostiach cenný zdroj informácií.

Mark MacGann dodal: „Chceme spolupracovať s miestnymi a národnými orgánmi na vytvorení moderných a účinných spôsobov tak, aby spotrebitelia i štát  mohli ťažiť z benefitov rastúcej dopytovej digitálnej ekonomiky. Uber minulý týždeň zahájil partnerstvo s daňovým a colným výborom v prvej európskej krajine. Podporujeme nové regulácie, ktoré dávajú verejnosť na prvé miesto, a preto sa budeme zaujímať o podobné možnosti aj v iných krajinách.“

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit