Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Očakávaná návratnosť investície do kolaboratívnej aplikácie je 6 mesiacov

OnRobot, vedúci dodávateľ uceleného radu robotických nástrojov pre kolaboratívne aplikácie, uviedol, že Designed Mouldings, austrálska spoločnosť špecializujúca sa na vstrekovanie plastov a výrobu plastových uzáverov a tesnení pre obalový priemysel, skrátila čas výrobného cyklu a zvýšila svoju produktivitu vďaka podtlakovému uchopovaču VGC10.

Zdroj: OnRobot

Spoločnosti prudko vzrástol počet objednávok po tom, čo boli vzhľadom k pandémii COVID-19 uzavreté hranice, narušené globálne dodávateľské reťazce a austrálske firmy sa obrátili na lokálnych výrobcov. Po analýze procesov a identifikácii časovo príliš náročného manuálneho vkladania podložiek do plastových viečok sa Designed Mouldings rozhodla pre automatizáciu tejto úlohy.

Elektrický podtlakový uchopovač OnRobot VGC10 predstavoval pre kolaboratívnu aplikáciu jednoznačnú voľbu. Vďaka neobmedzeným možnostiam nastavenia podľa aktuálnych potrieb je kompaktný a ľahký uchopovač ideálny do stiesnených prostredí a je možné ho v rámci prevádzky využiť na viac úloh.

Uchopovač VGC10 integrovaný s kobotom Techman Robot pracuje ako samostatná jednotka, nevyžaduje externý prívod vzduchu ani kabelážne či rúrkové systémy, čím urýchľuje sprevádzkovanie a znižuje náklady na údržbu. Umožňuje vytvoriť kolaboratívnu aplikáciu s minimálnym pôdorysom, ktorá sa dá jednoducho sprevádzkovať prakticky kdekoľvek. Dôležitým faktorom je, že môže pracovať v bezprostrednej blízkosti ľudí a nevyžaduje bezpečnostné zábrany. Nastavenie uchopovača VGC10 bolo pomerne rýchle: Designed Mouldings dokončil inštaláciu a programovanie iba za tri dni.

Zdroj: OnRobot

„Uchopovač OnRobot VGC10 ľahko skompletuje 20 000 kusov za 24 hodín – t. j. trikrát rýchlejšie, než pri manuálnom spracovaní. Vďaka neustálemu prílivu zákaziek očakávame návratnosť investície za šesť mesiacov,“ povedal Paul Neumeyer, výkonný riaditeľ spoločnosti Designed Mouldings. Spoločnosť zaznamenala zníženie odpadu materiálu o cca 2 % a zamestnanci sú navyše oslobodení od rutinnej práce, čo im umožňuje sústrediť sa na úlohy s vyššou hodnotou.

Vzhľadom k úspešnej implementácii VGC10 plánuje Designed Mouldings automatizáciu ďalších manuálnych procesov. Spoločnosť konkrétne plánuje využívať uchopovač OnRobot RG2 na montáži filtrov pre zdravotnícke zariadenia.

Značky: