Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars vykonáva servisnú prehliadku po 100 000 m elektromobilu Rolls-Royce SRH vytvoreného pre nemocnicu St Richard‘s Hospital v Chichesteru (ide naozaj o metre, nie o km)
  • Deti sa v ňom vozia z oddelenia na operačný sál
  • Po absolvovaní 2 000 jázd bola vykonaná obnova laku a ďalších prvkov úpravy do pôvodného stavu.

Každý automobil, ktorý je starostlivo ručne vyrobený v závode Home of Rolls-Royce, je samozrejme jedinečný a má svoj vlastný príbeh a inšpiráciu. Jeden zákazkový projekt má však u zamestnancov značky zvláštne citové miesto – nedávno sa vrátil do Globálneho centra excelencie pre luxusnú výrobu spoločnosti v Goodwoode, kde ho starostlivo ošetrili.

Vozidlo Rolls-Royce SRH patrí nemocnici St Richard‘s Hospital v Chichesteru, kde plní dôležitú rolu: malí pacienti na detskom oddelení jednodennej chirurgie sa s ním pred operáciou dopravujú na sál, namiesto toho, aby išli pešo alebo aby ich prevážali na lekárskom vozíku. Tento jednoduchý, ale geniálny nápad premení to, čo by inak bolo úzkostným a desivým okamihom, na skutočne nezabudnuteľný a príjemný zážitok nielen pre deti, ale i pre ich rodičov a personál.

Od roka 2017, kedy bolo vozidlo uvedené do prevádzky, previezlo minimálne 2 000 statočných mladých ľudí v naozajstnom pohodlí a štýle značky Rolls-Royce. Zvláštne pracovné podmienky – značka nevie o žiadnom inom vozidle Rolls-Royce, ktoré by po chodbách bežne šoférovali deti bez vodičského oprávnenia v stave nervového vzrušenia – sa však nevyhnutne podpísali na jeho nádhernej zákazkovej karosérii a laku.

Vozidlo bolo preto prevezené do sídla spoločnosti Rolls-Royce. Tu prešlo prvým servisom po 100 000 metroch, ktorý s láskou vykonali špecialisti z tímu pre zákazkovú výrobu a iných technických oddelení a remeselných útvarov, aby ho opäť vrátili do pôvodného stavu.

Po servise a opravách sa teraz vozidlo vrátilo do nemocnice, aby sa zase ujalo svojej skromnej, ale netradičnej funkcie.

Linda Collinsová, sestra na oddelení jednodennej chirurgie, povedala: „Servis nášho minivozidla Rolls-Royce je dokonale načasovaný, pretože rušíme obmedzenia a začíname opäť poskytovať naše služby detskej chirurgie. Naši najmladší pacienti sa môžu pri ceste na operáciu  odreagovať a naplno si užiť jazdu týmto automobilom. To pomáha odviesť ich pozornosť od zákroku, ktorý podstupujú, a sústrediť sa na výnimočný zážitok z jazdy v naozajstnom Rolls-Royce, a to s bezpečným dohľadom na nemocničných chodbách. Spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars patrí obrovské poďakovanie za pomoc pri udržovaní nášho milovaného autíčka v špičkovom stave.“

V roku 2017 malý tím navrhol a skonštruoval zákazkovú karosériu vyrobenú zo sklolaminátu vystuženého uhlíkovými vláknami, doplnenú ikonickou maskou chladiča Pantheon. Lišty na kapote sú „pravé“ a sú rezané na mieru; dvojfarebná povrchová úprava bola vykonaná presne tak, ako keby išlo o zákazku pre vozidlo v skutočnej  veľkosti, pričom ozdobné kryty kolies, sedadlá a línie karosérie boli dokonale farebne zladené.

Sedadlo bolo ručne vyrobené z dreva, polstrovanie bolo urobené lekárskym vinylom a zvarené za tepla, aby sa odstránili švy, ktoré by mohli zachytávať nečistoty. Tím taktiež navrhol vlastný priestor na nohy vyrobený z hliníka, ktorý sa dá pri čistení zodvihnúť.

Elektrický pohon zabezpečuje autentický bezhlučný zážitok z jazdy vozidlom Rolls-Royce a rovnako ako v prípade jeho cestných náprotivkov je jeho rýchlosť obmedzená, v tomto prípade na 6,5 km/h namiesto bežných 250 km/h.

Ako na pravom Rolls-Royce je vozidlo doplnené laserom vyrytým znakom RR a vlastnou figurkou Spirit of Ecstasy.

Značky: