Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kolaboratívne roboty e-Series od Universal Robots ponúkajú zabudovaný senzor sily a torzie, výukový tablet s inovovaným programovaním a nové bezpečnostné funkcie

Universal Robots, vedúci globálny dodávateľ kolaboratívnych robotov, dnes na veľtrhu Automatica 2018  uviedol e-Series, svoju novú vlajkovú loď, inovovaný rad kolaboratívnych robotov, ktorý posúva oblasť kolaboratívnej automatizácie o ďalší kus vpred. Nová platforma kolaboratívnej robotiky obsahuje pokročilé technológie, ktoré umožňujú rýchlejší vývoj širokého spektra aplikácií, ponúkajú jednoduchšie programovanie a spĺňajú najnovšie bezpečnostné štandardy ISO.

„Platforma e-Series ťaží z našich dlhoročných skúseností lídra na trhu kolaboratívnych robotov a z produktovej filozofie špecificky zameranej na posilnenie produktivity ľudí, ľahko zvládnuteľným spôsobom a s pomocou nástrojov dostupných všetkým,“ povedal Jürgen von Hollen, prezident Universal Robots. „Technológia stojaca za e-Series a tiež za našim ekosystémom Universal Robots+ poskytne užívateľom oveľa viac prevádzkovej jednoduchosti  a flexibility a umožní im zvýšiť výrobnú výkonnosť.“

Veľké množstvo inovácií

Zabudovaný senzor sily a torzie poskytuje radu e-Series maximálnu presnosť a vyššiu citlivosť potrebnú pre nasadenie na širšie spektrum aplikácií. Prepracované intuitívne dotykové užívateľské rozhranie redukuje programovanie na niekoľko kliknutí na novom, ľahkom výučbovom tablete.

Rad e-Series ponúka bezkonkurenčnú všestrannosť. Na rozbalenie cobota, jeho upevnenie a naprogramovanie prvej úlohy stačí jedna hodina. Komunikačné rozhranie ovládajúce kĺby cobota a koncové nástroje zjednodušujú integráciu na výrobnej linke a skracujú čas potrebný na uvedenie do prevádzky. Jednoduchý je aj servis a údržba – všetky kĺby je možné vymeniť v rozmedzí 2 až 6 minút.

Kolaboratívnu automatizáciu uľahčuje 17 bezpečnostných funkcií, vrátane nastaviteľných parametrov na zastavenie robota. Všetky bezpečnostné funkcie sú certifikované podľa TÜV Nord a v súlade s bezpečnostnými štandardmi EN ISO 13849-1 a EN ISO 10218-1 (Cat. 3 PLd) pre bezbariérovú spoluprácu robotov a ľudí.

Objednávky na nový rad cobotov e-Series začne Universal Robots prijímať okamžite, prvé dodávky budú uskutočnené po 1. auguste 2018. Termíny dodania sa očakávajú rovnako ako u existujúcich produktov, t. j. 5 dní od objednania.

Universal Robots je možné navštíviť na veľtrhu Automatica v hale 4 v stánku 303.

Značky: