UPC Wi-Free umožní všetkým zákazníkom optického internetu UPC bezplatný prístup k sieti 73 000 Wi-Fi hotspotov

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA začína s uvádzaním služby s názvom Wi-Free pre všetkých svojich internetových zákazníkov. Zákazníci UPC budú mať teraz vďaka nej bezplatný prístup do siete viac ako 73 000 Wi-Fi hotspotov na Slovensku, a až 6 miliónov Wi-Fi hotspotov v ďalších 11 európskych krajinách. Služba Wi-Free bude sprístupňovaná postupne – od 24. februára je dostupná v bratislavskej Petržalke a častiach 4. obvodu hlavného mesta, v najbližších dňoch bude sprístupnená v celej Bratislave, a do 8. marca bude dostupná vo všetkých mestách, kde je poskytovaný internet od UPC.

UPCWiFiFreeInfo_nowat

Spoločnosť UPC, po minuloročnom uvedení online televízie Horizon Go a online videotéky MyPrime, prostredníctvom služby Wi-Free pokračuje v ďalšom rozširovaní mobility poskytovaných služieb. Služba Wi-Free, ktorá bola nedávno úspešne otestovaná v Nových Zámkoch a zákazníkom bude sprístupňovaná postupne od dnešného dňa, ponúkne internetovým zákazníkom bezplatný prístup k internetu a slobodu použitia internetového pripojenia aj mimo domova.

Wi-Fi sieť od UPC bude môcť využívať až 123 000 zákazníkov internetového pripojenia od UPC. Služba Wi-Free umožní pripojenie mobilných zariadení k Wi-Fi sieti vo viac ako 73 000 domácnostiach s kompatibilnými UPC modemami, vďaka čomu užívatelia získajú bezplatný, rýchly a ľahký prístup k internetu.

Spoločnosť UPC uvedením siete 73 000 hotspotov po celom Slovensku potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu poskytovateľa inovatívnych digitálnych a internetových služieb. Služba Wi-Free umožní našim zákazníkom užívať si výhody optického internetu nielen doma, ale prakticky všade v dosahu siete UPC Wi-fi hotspotov,“ uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

Čo je UPC Wi-Free a ako funguje?

Wi-Free je jedinečná bezplatná služba, určená internetovým zákazníkom UPC, ktorá umožní pripojenie na Wi-Fi sieť napríklad na návšteve u kamarátov, známych alebo inde v dosahu UPC Wi-Fi modemu. Mobilné zariadenie užívateľa Wi-Free (smartfón, tablet, laptop) využije oddelenú, sekundárnu Wi-Fi sieť. Stačí sa raz prihlásiť pod unikátnym prihlasovacím menom a heslom a Wi-Free užívateľa automaticky pripojí vždy, keď bude sieť v dosahu.

UPC Wi-Free = automatické a bezpečné pripojenie na internet

Vďaka spojeniu vysokorýchlostného internetu od UPC a služby UPC Wi-Free vzniká unikátna Wi-Fi sieť pre zákazníkov internetu od UPC. Wi-Free je nezávislá a oddelená od domácej Wi-Fi siete a jej  užívaním neprichádza k zúženiu šírky vyhradeného prenosového pásma, t.j. nemá žiadny vplyv na bezpečnosť či rýchlosť internetového pripojenia využívanú zákazníkom s Wi-Fi modemom. Užívateľ UPC Wi-Free nemá prístup do domácej Wi-Fi siete, ani do zariadenia zákazníka. Tým, že odpadne nutnosť zdieľať heslo k domácej Wi-Fi sieti, zostáva zachovaná aj bezpečnosť siete. Ak zákazník s aktiváciou služby UPC Wi-Free na svojom Wi-Fi modeme nesúhlasí, môže si ju kedykoľvek deaktivovať na stránke MojeUPC, no po odhlásení ju nebude môcť využívať. Môže sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free znovu prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ju využívať znovu.

Surfovanie zadarmo v niekoľkých európskych krajinách

V súčasnosti je na Slovensku medzi zákazníkmi UPC viac ako 73 000 Wi-Fi modemov kompatibilných so službou UPC Wi-Free. Modemy sú postupne vymieňané za novšie, v dôsledku čoho porastie aj počet Wi-Free hotspotov. Na Wi-Free sieť sa internetoví zákazníci UPC môžu pripájať aj v zahraničí, napríklad v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku, Írsku a Rumunsku, a v priebehu roka pribudnú aj krajiny Veľká Británia, Nemecko a Belgicko. V sieti UPC Wi-Free bude zapojených až 6 miliónov Wi-Fi modemov v 12 európskych krajinách vrátane Slovenska.

UPC Wi-Free umožní pripojiť až 5 mobilných zariadení

Služba Wi-Free umožní prístup na internet s rýchlosťou až do 10 Mbit/s (download) a 2 Mbit/s (upload). Pripojenie plne postačuje pre bežné surfovanie, komunikáciu na sociálnych sieťach, ale napríklad aj na sledovanie online televízie Horizon Go. Na jeden prístupový bod bude možné pripojiť až 5 mobilných zariadení, rovnako tak z jedného zákazníckeho účtu je možné pripojiť sa súčasne s piatimi zariadeniami.

Ako sa do UPC Wi-Free prihlásiť?

Prihlásenie do UPC Wi-Free je jednoduché. Stačí použiť heslo vytvorené v aplikácii Moje UPC na stránke www.upc.sk/mojeupc. Zo zoznamu dostupných Wi-Fi sietí na mobilnom zariadení zákazník vyberie „UPC Wi-Free“ a vyplní prihlasovacie údaje. Od tejto chvíle sa k UPC Wi-Free automaticky zariadenie pripojí vždy, keď bude v jeho dosahu. Rovnakým spôsobom možné sa z Wi-Free kedykoľvek aj odhlásiť, no po odhlásení užívateľ nebude môcť službu UPC Wi-Free využívať, môžete sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ho využívať znovu.

Značky: