Upravte si frekvenciu displeja na zariadeniach Samsung Galaxy

0

Vyššia obnovovacia frekvencia sa bude dať nastavovať detailnejšie.

Softvér Galaxy Max Hz, ktorý publikoval server xda-developers umožní aplikovať rôzne režimy zobrazenia u podporovaných telefónov značky Samsung. Neznamená to ale, že si zvýšite frekvenciu, ak váš displej podporuje maximálne 60 Hz.

Aplikácia má inú úlohu a to napríklad frekvenciu znížiť. Ak teda máte smartfóny, ktorý podporuje 120 Hz ale adaptívne, je možné mu prideliť pevné nastavenie frekvencie. Takisto sa dá sledovať, na akej frekvencii displej beží.

Užitočná bude vtedy, keď si chcete vychutnať hladšie rolovanie obsahu, no zároveň nechcete mať maximálnu frekvenciu. Takto sa bude môcť namiesto 120 Hz aplikovať 90 Hz. Toto využijete aj bez toho, aby ste museli mať „rootnutý“ systém.

Kompatibilné telefóny sú napríklad Galaxy S20, Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 alebo tablet Galaxy Tab S7. Samsung začal pridávať vyššie frekvencie aj do svojej strednej série a tak aplikáciu môžete vyskúšať aj na zariadeniach Galaxy A52, Galaxy A32 a Galaxy M12.

Aplikáciu si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Zdroj: xda-developers

Prečítajte si aj:

Prečo som si vybral Galaxy? Prepojenie s Windows, OneDrive a SmartSwitch

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár