Spoločnosti Eastman Kodak Company a Bullitt Group predstavili smartfón KODAK EKTRA, fotografický LED smartfón navrhnutý pre ľudí s vášňou pre fotografovanie. Smartfón KODAK EKTRA spája to najlepšie z histórie spoločnosti Kodak z oblasti zobrazovania s najnovšími inováciami vo fotografovaní cez smartfóny. Novinka sa na slovenský trh dostane už v januári 2017 za odporúčanú cenu 529 eur. Výhradným distribútorom smartfónu KODAK EKTRA na slovenskom trhu je spoločnosť TCCM, s.r.o.

V srdci smartfónu KODAK EKTRA sa nachádza 21-megapixelový fotoaparátový snímač s rýchlym zaostrením s clonou f2.0 a s 13-megapixelovým predným fotoaparátom s automatickým zaostrením PDAF, fázovým zaznamenávaním a clonou f2.2. Aplikácia fotoaparátu vytvorená na mieru sa ovláda pomocou intuitívneho dotykového ovládania. Teda voliča scén v štýle SLR, kde sa úpravy vykonávajú v reálnom čase vrátane HDR, režimu „Na šírku“, „Na výšku“, Makro, Šport, „V noci“, Panoráma a Bokeh. Okrem toho je tu Inteligentný automatický režim, ktorý sám zvolí „technicky najlepšie“ parametre pre fotografie. V manuálnom režime môžu zdatnejší používatelia upraviť expozíciu, ISO, zaostrenie, vyváženie bielej a rýchlosť uzávierky, pričom zmeny sa zobrazujú na obrazovke počas uskutočňovania zmien.

Smartfón KODAK EKTRA má ergonomicky vyvážený dizajn, ktorý vyzdvihuje štýl fotoaparátu a obsahuje dvojkrokové tlačidlo uzávierky v horizontálnom štýle tradičných fotoaparátov. Zariadenie tiež obsahuje aplikáciu Super 8, ktorá poskytuje profesionálne efekty pripomínajúce ikonické filmové pásky Super 8 značky Kodak. Extrémne rýchly procesor HELIO X20 Decacore poháňa smartfón s operačným systémom ANDROID Marshmallow.

Smartfón KODAK EKTRA obsahuje softvér na vykonávanie úprav od spoločnosti SNAPSEED, ktorý poskytuje vynikajúce nástroje na úpravu obrázkov na cestách, a to bez potreby preberania akýchkoľvek dodatočných aplikácií. To umožní používateľom transformovať obrázky s profesionálnymi výsledkami pre mnoho populárnych editorov obrázkov pre pracovné plochy. Zdieľanie výsledkov v reálnom čase je tiež jednoduché, a to s integrovanými aplikáciami sociálnych médií. Aplikácia tlače zasa predstavuje jednoduchý spôsob na výber najlepších záberov za účelom profesionálnej tlače.

20161122_193636

Spolupráca so spoločnosťou Kodak bola skutočne príjemná, pričom ich jasné smerovanie značky a fotografické znalosti, v kombinácii s naším chápaním zákazníka a technológií, vyvrcholilo vytvorením prekrásneho a výkonného smartfónu KODAK EKTRA“, povedal Peter Stephens, generálny riaditeľ spoločnosti Bullitt Group, ktorá je koncesionárom spoločnosti Kodak v oblasti mobilných zariadení.

20161122_193822

Kľúčové vlastnosti smartfónu KODAK EKTRA:

 • ANDROID 6.0 (Marshmallow)
 • Profesionálne výsledky z 21 MP fotografického snímača s rýchlym zaostrovaním s F2.0, PDAF, OIS, dvojitým LED bleskom
 • 13 MP predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním so zaznamenávaním fáz s F2.2 PDAF
 • Procesor Helio X20 2,3 GHz Decacore s 3 GB RAM
 • 32 GB pamäte, rozšíriteľná pomocou kariet MicroSD
 • Pokročilý manuálny režim – nastaviteľný pri expozícii, ISO, ohniskovej vzdialenosti (manuálnej/automatickej), vyvážení bielej, rýchlosti uzávierky, clone (pevne stanovená na f2.0 pri hlavnom fotoaparáte)
 • Zážitok so známeho voliča scén – obsahuje režimy scén Inteligentná automatická, Na výšku, Manuálne, Športy, Bokeh, V noci, HDR, Panoráma, Makro, Na šírku, Film/video
 • Integrovaná vysokokvalitná tlačová aplikácia
 • Videorekordér Super 8
 • Integrované zdieľanie cez sociálne médiá
 • 3000 mAh, s rýchlonabíjačkou cez USB 3.0 typu C

Cena smartfónu KODAK EKTRA bola pre slovenský trh stanovená na 529 eur a novinka bude dostupná už v januári 2017.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.kodak.com

Viac o telefóne KODAK EKTRA

Na prvý dotyk: Kodak Ektra na Slovensku

Značky: