V júni by mal prísť nový lacnejší 13″ MacBook s Retina displejom

1

Posledný MacBook s cenou pod tisíc dolárov bol uvedený na trh ešte v roku 2014.

Spoločnosť Digitimes prišla v týchto dňoch s informáciou, že Apple plánuje v júni uviesť na trh úplne nový MacBook s 13-palcovým Retina displejom. Mal by byť lacnejší než súčasný 12-palcový MacBook a zároveň o niečo drahší ako najlacnejší MacBook Air. Vzhľadom na to, že by sa ale malo jednať o náhradu MacBooku Air, tak cena sa dá očakávať s najnižšou kapacitou harddisku na úrovni 999 dolárov.

Digitimes tiež tvrdí, že nový MacBook by mal mať už displej od spoločnosti LG. Apple totiž s pôvodným čínskym výrobcom nebol spokojný. Potencionálna novinka by mohla byť uvedená do sériovej výroby už koncom mája a následne predstavená na konferencii WWDC začiatkom júna.

Pred niekoľkými dňami s podobnou informáciou o novom MacBooku prišla aj analytická spoločnosť KGI. Tá však tvrdila, že počítač ponesie názov MacBook Air. Existuje tak vysoká pravdepodobnosť, že KGI ako aj Digitimes hovoria o tom istom zariadení.

Zdroj: 9to5Mac

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Apple oznámil dátum konferencie WWDC, na ktorej predstaví nové operačné systémy a nový hardvér | TOUCHIT

Pridaj komentár