Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Automobilka Hyundai pokračovala vo vynikajúcich predajných výsledkoch aj v máji tohto roka. Zákazníkom dodala 991 áut a s trhovým podielom 13,68% bola celkovo druhou najpredávanejšou značkou nových vozidiel na Slovensku.

Hyundai tiež zvýšil svoju dominanciu u súkromných zákazníkov. V piatom mesiaci tohto roka si fyzické osoby prevzali 502 nových áut, čo znamená, že každé piate auto, ktoré smerovalo do rúk súkromným osobám, bolo značky Hyundai.

Najpredávanejším vozidlom v máji a celkovo aj po piatich mesiacoch roka je naďalej Hyundai i30. V máji bol Hyundai trhovou jednotkou aj v počte registrácií batériových elektrických áut. Pod 29 registrácií čisto elektrických vozidiel sa najvýznamnejšou mierou podpísalo 26 kusov modelu IONIQ 5. Vyplýva to z aktuálnych údajov Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR).  

Najpredávanejším autom roka stále i30

Aj v mesiaci máj 2022 bol najpredávanejším novým autom na Slovensku Hyundai i30 s 537 registráciami. Celkovo sa z i30 predalo tento rok už 1 923 kusov, čo je o 45% viac ako v rovnakom období minulého roka. Darilo sa aj SUV modelu TUCSON, z ktorého sa v máji predalo 193 kusov a jeho predaje v tomto roku už dosiahli métu 1 100 predaných kusov. Tretím najpredávanejším vozidlom mesiaca máj z portfólia kórejskej automobilky bol kompaktný hatchback i20, ktorý zaznamenal presne 90 registrácií.

Májový líder v predaji čisto elektrických vozidiel

Hyundai sa stal v máji aj jednotkou v predaji batériových elektrických vozidiel. Zákazníci si prevzali 29 čisto elektrických vozidiel, pričom 26 z nich prináležalo modelu IONIQ 5, zvyšné 3 vozidlá predstavovala KONA Electric. Každý piaty elektromobil predaný na Slovensku v máji bol značky Hyundai. Z IONIQ-u 5, ktorý sa pýši ocenením Svetové auto roka 2022, sa tento rok predalo už 63 kusov.

Pokračujúci záujem o SUV modely

Aj piaty mesiac tohto roka potvrdil pretrvávajúci vysoký záujem slovenských zákazníkov o crossovery a SUV modely značky Hyundai. Okrem bestselleru TUCSON sa v máji darilo aj modelu BAYON (39 ks) a po 33 kusov si na konto pripísali KONASANTA FE. K celkovo výborným májovým predajným výsledkom automobilky Hyundai výraznou mierou prispel aj najmenší model v ponuke, i10 (40 ks), ktorý je zároveň najpredávanejším vozidlom v segmente mini áut v tomto roku.

Za prvých päť mesiacov roku 2022 predal Hyundai na Slovensku už 4 160 nových vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast predaja o viac ako 39% a posilnenie trhového podielu o 2,9 percentuálneho bodu.

Viac informácií o všetkých modeloch Hyundai nájdete na www.hyundai.sk.

Značky: