Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hlasitosť? Zvýšiť. Chrbát? Zimomriavky.

Nič sa nevyrovná tomu, keď vás obklopuje dokonale zladená symfónia zvuku, a to, čo bolo kedysi vyhradené pre profesionálov v štúdiu a iných milovníkov kvalitného zvuku, bude odteraz k dispozícii aj vo vozidle Volvo EX90.

V našom novom plne elektrickom SUV ponúkame audiosystém, ktorý vytvára podmanivý zvukový zážitok v kvalite vysokého rozlíšenia. Audiosystém Bowers & Wilkins s vysokým rozlíšením dokonale ladí s našou najtichšou kabínou, akú sme doposiaľ ponúkli vo vozidle Volvo.

Zvuk ako sa patrí

Ešte keď bolo Volvo EX90 len náčrtom na papieri, naši dizajnéri už spolupracovali so zvukovými technikmi zo spoločnosti Bowers & Wilkins. Snažili sa zabezpečiť, aby ste si mohli vychutnávať mimoriadne realistický 3D priestorový zvuk z 25 reproduktorov rozmiestnených po celej kabíne bez ohľadu na to, akú polohu v našom sedemmiestnom vozidle máte najradšej.

„Pre nové Volvo EX90 a jeho prémiový audiosystém bola spoločnosť Bowers & Wilkins prirodzenou a jasnou voľbou ako partner. Jej vysoko uznávaný prístup k zvuku vyžaruje kvalitu a ucelene dopĺňa náš dizajnový jazyk,“ hovorí Jorge Furuya, vedúci oddelenia používateľského komfortu vozidiel spoločnosti Volvo Cars. „Naši zákazníci si zvykli od nás očakávať práve tento exkluzívny zvukový zážitok a my sme s radosťou nadviazali spoluprácu s jednou z najuznávanejších značiek v oblasti zvuku, aby sme im ho poskytli.“

Vďaka optimalizovanému umiestneniu a štúdiovej technológii reproduktorov sa hudba znejúca zo systému s výkonom 1 610 W dostáva do vašich uší presne tak, ako to zamýšľal umelec. Spoločnosť Bowers & Wilkins tejto filozofii hovorí „True Sound“ – pravý zvuk.

Poslucháči si môžu zvuk vo svojom vozidle Volvo vychutnávať vďaka technológii Dolby Atmos ako nikdy predtým, a tým čo najlepšie využiť optimálne umiestnené reproduktory. Keď umelci či tvorcovia vytvoria skladbu, podcast alebo iný obsah v Dolby Atmos, dokážu zámerne umiestniť jednotlivé zvuky do trojrozmerného priestoru, a vytvoriť tak pre poslucháčov bohatý a do detailu prepracovaný zážitok. Vďaka technológii Dolby Atmos a sústave reproduktorov značky Bowers & Wilkins v modeli EX90 si môžu všetci cestujúci vychutnávať podmanivejší zvuk s väčšou hĺbkou a jasnosťou zvuku v rozvinutej kvalite.

Audiosystém je ďalej rozšírený o režimy počúvania priestorového zvuku, ktoré umožňujú poslucháčom prispôsobiť si zvuk podľa osobného vkusu.

Štúdiový režim Studio kopíruje neutrálnosť a čistotu zvuku v nahrávacom štúdiu a dá sa optimalizovať pre cestujúcich na ktoromkoľvek sedadle. Nastavenie samostatného pódia Individual Stage prináša pocit, ako keby zvolený umelec vystupoval iba pre vás, a režim koncertnej siene Concert Hall reprodukuje akustickú atmosféru koncertnej siene v našom domovskom meste Göteborg.

Starostlivo integrované umiestnenie reproduktorov – v prístrojovej doske, dverách, strope, kryte zadných kolies a zabudované v opierkach hlavy predných sedadiel – prispieva k nášmu minimalistickému škandinávskemu dizajnu.

Mnohé reproduktory majú na mieru vyrobené mriežky z dvojito leptanej a brúsenej nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú umiestnené v podsvietenom drevenom obložení. Dosahuje sa tým vysoká úroveň akustickej transparentnosti a zaisťuje čo najlepšia kvalita zvuku bez toho, aby sa narušili exkluzívne dizajnové detaily.

„Keďže sa blížime k desaťročiu úzkej spolupráce s našimi partnermi v spoločnosti Volvo Cars, sme hrdí na to, že môžeme priniesť na trh prémiový audiosystém v modeli Volvo EX90,“ uviedol Dan Shepherd, viceprezident pre licenčné partnerstvá spoločnosti Bowers & Wilkins. „Ide o najnovší a najdômyselnejší zábavný systém v automobile, aký sme spoločne vyvinuli, a poskytuje výnimočne realistický a podmanivý poslucháčsky zážitok.“

Značky: