Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vicepremiérka Veronika Remišová sa dnes osobne zúčastnila na znovuotvorení Základnej školy a materskej školy J. A. Komenského na Hubeného ulici v bratislavskej mestskej časti Krasňany. Žiakom zaželala veľa tvorivosti, chuti do učenia a vedeniu školy sa poďakovala za efektívny prístup k online vyučovaniu v čase koronakrízy.

Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu ocenila prístup školy v oblasti online vzdelávania, ktoré aj v čase pandémie dobre fungovalo. „Som rada, že vedenie školy efektívne nabehlo na systém online vzdelávania, vytvorilo podporu pre učiteľov a myslím si, že výsledky systematického vzdelávania sa ukážu. Zároveň vidíme, že ak sme pripravení na digitalizáciu, aj výzvy ako je koronakríza, sa zvládajú oveľa ľahšie,“ uviedla vicepremiérka.

Napriek tomu, že sa školské lavice nezaplnili na sto percent, škola sa pripravila na model dvojfázového vyučovania. Tí, čo ostali doma, pokračujú v domácej online výuke, dokonca aj niektorí učitelia vyučujú online z domu, a súčasne overujú, čo sa žiaci za viac ako dva mesiace naučili, prípadne, v čom majú rezervy.

Remišová hovorila aj o dôležitosti zlepšovania digitálnych znalostí učiteľov a seniorov. Zdôraznila potrebu intenzívneho zdokonaľovania sa v IT zručnostiach, práci s počítačom, ktoré sú pre budúcnosť ďalšieho vzdelávania detí mimoriadne dôležité. „Aktuálne prebieha IT Fitness test, ktorý ukázal, že deti síce vedia používať internet, treba ich ale naučiť, že  to nie sú iba počítačové hry a mobilné aplikácie, ale aj zmysluplná práca. Zároveň treba povedať, že aj online vzdelávanie je iba nástroj, a pre žiakov je osobný kontakt s učiteľom, triedou a kamarátmi nenahraditeľný,“ dodala na záver.

Značky: