Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work, ktorá zároveň spoločnosti udelila rovnomenný certifikát. Pre slovenský Atos ide už o tretie takéto ocenenie, pričom z roka na rok sa jej hodnotenie zlepšuje.

Takýto výsledok nás teší o to viac, že nejde o žiadne formálne hodnotenie zvonka, ale vychádza priamo z názorov našich kolegov. Získané skóre potvrdzuje vysoký štandard našej pracovnej kultúry, patríme k najlepším spomedzi pobočiek Atosu vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Za to patrí veľká vďaka najmä všetkým našim kolegom, ktorí priaznivú atmosféru na pracovisku vytvárajú,“ povedal Michal Fusek, šéf personálneho oddelenia slovenskej pobočky spoločnosti Atos.

Výsledky prieskumu vychádzajú z anonymných reakcií zamestnancov na viac ako sto tvrdení, ktoré sa týkajú rôznych aspektov pracovnej kultúry. Hodnotiť mohli napríklad spokojnosť s pracovnými podmienkami, spravodlivosť na pracovisku, priateľskú atmosféru či rešpekt. Z výsledkov sa vypočítava takzvaný Trust Index. Slovenská pobočka Atosu tento rok dosiahla celkové skóre 77 %. Nesmierne nás teší, že pozitívna spätná väzba zo strany našich kolegov každým rokom rastie. Do prieskumu sa pritom zapojili viac ako štyri pätiny všetkých zamestnancov pobočky.

Najlepšie výsledky slovenský Atos dosahoval v oblastiach spravodlivého prístupu k zamestnancom, flexibility pracovného času a priateľskej atmosféry, kde sa s pozitívnym hodnotením stotožnilo viac ako 90 % zamestnancov. Spokojnosť panovala aj s podporou, ktorú cítili zo strany spoločnosti počas pandémie COVID-19.

Etablovali sme vo firme skupinu dobrovoľníkov, nadšencov ktorej hlavným poslaním je vytváranie dobrého pracovného prostredia. Ide o nezávislú, veľmi rozmanitú cool skupinu, ktorá je otvorená pre všetkých. Každý môže prísť a predniesť svoj návrh, ktorým sa následne ako tím zaoberáme. Stretávame sa každý mesiac a za posledné roky sa nám podarilo do praxe preniesť viac ako stovku rôznych nápadov na zlepšenie pracovného prostredia. V tomto vnímame náš hlavný úspech.  Na tom ako sa tu máme, pracujeme všetci ako tím a každý má možnosť sa zapojiť,“ vysvetľuje Michal Fusek.

Značky: