Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Expozícia 3M na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne ponúkne technologické inovácie a obľúbený súboj brusičov.

Na šesťdesiatom ročníku Medzinárodného strojárskeho veľtrhu bude možné aj tento rok vidieť inovácie z dielne technologickej spoločnosti 3M. Prémiové riešenia pre najrôznejšie odvetvia priemyslu – od lepenia a brúsenia, cez filtráciu vody a chladenie, ochranu zdravia pri práci, až po elektromateriály a iné špeciálne materiály – budú predstavené v expozícii 3M v pavilóne V. Priamo na mieste sa aj tento rok pre veľký úspech znovu odohrá súboj o majstra brusičského remesla.

Jednou z hlavných atrakcií dvojpodlažnej expozície 3M na tomto ročníku veľtrhu MSV je presklená dielňa, v ktorej opäť prebehne obľúbená súťaž o najlepšieho brusiča. „Súťažiaci budú mať za úlohu za čo najkratší čas odstrániť strojovo nanesený zvar najskôr lamelovým kotúčom, ktorý potom vymenia za kotúč fíbrový a s jeho pomocou odstránia druhý zvar. V doplnkovej úlohe potom budú musieť odhadnúť a čo najpresnejšie odrezať 100 g ocele,“ vysvetľuje metodiku súťaže Petr Raboch zo spoločnosti 3M. Okrem ocenenia majstra brusičského remesla čaká na najlepších účastníkov tiež veľa hodnotných cien. Do súboja, ktorý minulý rok zaznamenal enormný úspech, sa tento rok bude možné zapojiť aj bez predchádzajúcej registrácie.

Nielen s brúsením súvisí téma ochranných pracovných prostriedkov. Tie od spoločnosti 3M budú mať vlastnú expozíciu pred pavilónom V brnenského výstaviska. „Pre návštevníkov máme pripravený minivan s ochrannými pracovnými prostriedkami. Bude sa dať preskúmať a vyskúšať široká škála produktov od prilieb a ochranných odevov, cez chrániče sluchu a zraku, až po respirátory, alebo riešenia pre prácu vo výškach,“ dodáva Petr Raboch. Predstaví sa tu aj úplne nová, tretia generácia respirátorov AuraTM, zváračské kukly Speedglass alebo chrániče sluchu Peltor.

Expozícia 3M ukáže predovšetkým vlajkové produkty 3M ako napríklad obojstranne lepiacu akrylovú pásku VHBTM, priemyselný suchý zips Dual LockTM, prémiové brúsne kotúče CubitronTM II spolu s novinkou Silver, chladiace a hasiace kvapaliny Novec alebo sklenené mikroguľôčky, ktoré sa využívajú v automobilovom priemysle na znižovanie hmotnosti plastových komponentov. Chýbať však nebudú ani príklady toho, ako je možné vedu aplikovať v každodennom živote. Vo svete 3M je stále čo objavovať.

Značky: