Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Veľká noc a jarná očista patria k sebe. Vydať sa na cestu zdravia a duševnej harmónie vám pritom pomôže aj zdanlivo obyčajná vec – pravidelné pitie čistého zeleného čaju. Tradičný nápoj starej Číny pomáha zdravému organizmu udržiavať sa v rovnováhe už tisícročia, a to aj po duševnej stránke. Čím presne nám zelený čaj prospieva a prečo si ho dopriať práve na jar?

Energiu slnečných lúčov na jar cíti každý z nás. Chuť povzbudiť svoje telo po dlhej a náročnej zime je v čase Veľkej noci vôbec najsilnejšia, a preto je najvyšší čas doplniť zdravý životný štýl aj prírodnými antioxidantmi. A práve tie obsahuje zelený čaj v nebývalom množstve.

Flavonoidy, ako sa tieto „čajové“ antioxidanty nazývajú, zbavujú telo nebezpečných voľných radikálov. Tieto škodlivé látky sa v našom tele usadzujú vplyvom civilizačných faktorov a zásadne znižujú kvalitu nášho života. Preukázateľne totiž spôsobujú kôrnatenie tepien, celkové starnutie organizmu a v neposlednom rade aj vznik zhubných nádorov. Dodávať telu dostatok antioxidantov je preto nevyhnutné. V zelenom čaji si ich môžeme dopriať bez obmedzenia každý deň.

Jemne sfarbený zelený čaj však prináša aj rad ďalších pozitív. Dokázané sú jeho dezinfekčné a antibakteriálne účinky, vďaka ktorým sa ľahšie vyhneme infekciám a virózam, ktoré si zimou oslabené telo vyberajú ako ľahký cieľ. Vybrané lístky čajovníka čínskeho, z ktorého pochádzajú všetky čajové nápoje, si do šálky ľahko pripravíte vďaka TEEKANNE Green Tea, tradičnému zelenému čaju k okamžitej príprave. A práve lahodná chuť je ďalším benefitom, ktorý pôsobí na psychickú pohodu.

Za povzbudenie, ktoré sa prejaví lepšou náladou, vďačíme v prípade zeleného čaju napodiv kofeínu. Hoci si pri slove kofeín predstavíte aj šálku čiernej kávy, je to práve zelený čaj, ktorý obsahuje túto látku s výhodnejšími vlastnosťami. Na rozdiel od kofeínu z kávy totiž pôsobí podstatne dlhšiu dobu a na vlne elánu a čistej mysle nás udrží podstatne dlhšie, než pomerne krátko účinkujúce kávové nápoje.

Sviatky jari sú skrátka tým najlepším časom, kedy nekompromisne začať starostlivosť o svoje zdravie a definitívne sa prebudiť zo zimného spánku. Užite si Veľkú noc v pokoji a v pohode. So zeleným čajom to pôjde samo!

Vďaka TEEKANNE existuje široká rada variantov, ako si vybrané čajové lístky vychutnať: ako samotné, tak aj v jedinečných chuťových kombináciách.

Objavte aj ďalšie chute čajov Teekanne alebo vyskúšajte čajové recepty. Pre viac informácií a tipov navštívte www.teekanne.sk.

Značky: