Pred rokom natočila prvý 360-stupňový videoklip, teraz má vlastný „zábavný park„.

Björk patrí k umelcom, ktorí radi využívajú nové technológie a experimentujú s nimi. Už pred rokom natočila prvý 360-stupňový videoklip. Nielen jej, ale celkovo v rámci hudobného priemyslu. Videoklip si môžete pozrieť aj na počítači, ale najlepší zážitok vám ponúkne, ak použijete okuliare virtuálnej reality a slúchadlá. Hoci je svojim konceptom veľmi jednoduchý, speváčka sa snaží navodiť intímny zážitok a podľa nás sa jej to podarilo. „Takýto zážitok by klasické video v divákovi nevyvolalo,“ hovorí Paul Grey, producent projektu Björk Digital.

Björk Digital je speváčkin „zábavný park„. Výstava je dočasne otvorená v Austrálii a pozostáva z ďalších VR videí, ktoré Björk vytvorila. Tie si budú môcť neskôr pozrieť aj obyvatelia vybraných krajín v Európe a USA. Björk neskôr zverejní na YouTube ďalšie z videí. Zatiaľ dávame do pozornosti rok starý 360-stupňový videoklip.

Zdroj: Engadget

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit