Pokladníkovi stačí povedať „Zaplatím cez Google„.

Hands Free je nová mobilná aplikácia pre Android a iOS (zatiaľ nie je dostupná v obchode), ktorá využíva Wi-Fi, Bluetooth a služby na určovanie lokality, aby zistila, či sa nachádzate v obchode, v ktorom chcete platiť. Tento proces prebieha automaticky na pozadí, vy počas platenia iba oznámite pokladníkovi, že zaplatíte cez Google. Pokladník následne overí vašu identitu pomocou fotografie, ktorá sa zobrazí na jeho počítači a ak je všetko v poriadku, platbu schváli. Fotografiu, svoje krstné meno, iniciálky a číslo platobnej karty vyplníte priamo v aplikácií pri prvom spustení.

Ide o zaujímavý koncept, ktorého výhodou je, že nemusíte nič prikladať k platobnému terminálu. Užitočné to je najmä v prípade, že máte telefón alebo peňaženku v kabelke s množstvom ďalších vecí. Overenie pomocou fotografie a lokality vášho telefónu by malo zabrániť pokusom o zneužitie systému.

Google testuje nový platobný systém v San Franciscu vo vybraných obchodoch. Zatiaľ nie je známe, kedy a či sa táto technológia dostane do Európy. Android aplikácia je však dostupná aj v slovenskom obchode, takže si ju môžete nainštalovať a vyžiadať (pre tento účel je v aplikácii dostupná funkcia), aby služba prišla aj na Slovensko 🙂