O telefóne Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge sa od 1. marca už povedalo a napísalo veľa. Prenikli aj rôzne ceny a špekulácie okolo nich. Teraz však prišiel čas na oznámenie oficiálnych cien a farebných variant pre slovenský trh a rovnako aj dostupnosť. My sme si po tieto informácie zašli priamo k zdroju a to do slovenského zastúpenia firmy Samsung. Pozrite si video s tým, ako boli stanovené ceny.

Telefóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge budú na slovenský trh uvedené 17. apríla 2015. V rámci jedného dňa by mali byť dostupné po celom Slovensku jednak v sieti elektrošpecialistov ale aj u všetkých mobilných operátorov. Na Slovensku sa budú predávať všetky pamäťové verzie, teda 32-, 64- aj 128 GB, ale v rôznych farebných vyhotoveniach. Štandardom je čierna a biela verzia. Zlatá verzia bude k dispozícii v 64 GB verzii. Zelená verzia Galaxy S6 edge bude k dispozícii v 128 GB verzii ale bude k dispozícii aj so 64 GB pamäťou.

Cena plochej verzie telefónu, teda Galaxy S6 začína na 699 Eur, každá vyššia pamäťová verzia stojí o 100 Eur viac. Teda 64 GB verzia Galaxy S6 stojí 799 Eur a 128 GB zase 899 Eur. Ceny zakrivenej verzie, teda Galaxy S6 edge sú o 150 vyššie ako je to pre plochú verziu Galaxy S6. To znamená, že 32 GB verzia Galaxy S6 edge stojí 849 Eur, 64 GB veria bude stáť 949 Eur a úplne najdrahší smartfón od Samsungu bude Galaxy S6 edge v 128 GB bude stáť 1049 Eur.

 Ceny s DPH32 GB64 GB128 GB
Galaxy S6 699 EUR799 EUR899 EUR
Galaxy S6 edge849 EUR949 EUR1 049 EUR

 

Podľa spoločnosti Samsung sú dôvody prečo si kúpiť Samsung Galaxy S6 či Galaxy S6 edge nasledujúce:

  • Prevratný displej – Smartfóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge majú 5,1-palcový Quad HD Super AMOLED displej s vysokou hustotou pixelov (577 ppi) a jasom (600 cd/mm). Displej Galaxy S6 edge je navyše ako prvý na svete zakrivený po oboch stranách, čo ešte viac rozširuje funkcie telefónu a možnosti spotrebiteľov.
  • Vysoký výkon s nízkou spotrebou – Samsung vybavil svoje najnovšie smartfóny prvým 64-bitovým procesorom na svete vyrobeným 14 nm technológiou. Spoločne s novým pamäťovým systémom LPDDR4, flash pamäťou UFS 2.0 a prvým kodekom na svete na báze hardvéru 1440p/VP9 poskytujú vyšší výkon a rýchlosť pamäte súčasne s nižšou spotrebou energie.
  • Inovatívny fotoaparát – Oba nové smartfóny sú vybavené špičkovými fotoaparátmi so svetelnosťou F1.9 a snímačom s rozlíšením 5 Mpix (predný) a 16 Mpix (zadný). Spoločne s pokročilými fotografickými funkciami tak poskytujú najvyššiu kvalitu aj za zlých svetelných podmienok. Nová funkcia Quick Launch navyše umožňuje rýchly priamy prístup k fotoaparátu z ľubovoľnej obrazovky za 0,7 sekundy* jednoduchým dvojitým stlačením tlačidla Home.
  • Rýchle nabíjanie a bezdrôtové nabíjanie – Prostredníctvom plne integrovanej certifikovanej technológie bezdrôtového nabíjania spolupracujú smartfóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge s akoukoľvek bezdrôtovou podložkou na trhu, ktorá podporuje normy WPC a PMA. Súčasne vynikajú super rýchlym nabíjaním cez kábel (1,5-krát rýchlejší ako GALAXY S5), kedy poskytnú približne 4 hodiny prevádzky len po 10 minútach nabíjania.
  • Zvýšená bezpečnosť – Smartfóny Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge sú postavené na inovovanej end-to-end zabezpečovacej mobilnej platforme Samsung KNOX. Ponúka tak funkcie na ochranu dát pred potenciálnymi škodlivými útokmi v reálnom čase. Funkcia Find My Mobile navyše chráni osobné údaje majiteľa pri strate zariadenia.

Test smartfónu Samsung Galaxy S6 v redakcii touchIT už pripravujeme.

Viac o Samsung Galaxy S6 nájdete v našich článkoch na touchIT špeciálne o zakrivenom displeji, batérii a pamäti, farebnom vyhotovení a technických parametroch.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.