OxygenOS pripomína Android 5.0.

Po roku od ohlásenia sa objavil nový operačný systém pre smartfóny čínskej značky OnePlus. Nový operačný systém vychádza z Android 5.0, jeho cieľom je ale jednoduchosť a lepšie možnosti prispôsobenia. Doteraz sa firma sústredila na hardvér, presadila sa hlavne modelom OnePlus One. Podľa firemného blogu takto sa sústredila spätná väzba od používateľov a na jej základe vznikal aj nový operačný systém. 

Ten je podľa vyjadrenia výrobcu rýchlejší a lepšie integrovaný so službami, ktoré poskytuje OnePlus pre svojich používateľov.

Nové funkcie prinášajú napr. gestá nad vypnutým displejom (rýchle spustenie fotoaparátu), rýchle nastavenia telefónu, nový manažér súborov a práca s celým prostredím vyzerá naozaj svižná.

Nový operačný systém môžu použiť majitelia telefónov tejto značky. Mali by pocítiť dlhšiu dobu prevádzky na batérie a vyššiu výkonnosť. Urobiť sa tak dá na adrese http://www.oneplus.net/oxygenos, kde používatelia nájdu aj detailné informácie ako postupovať.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.