Bezdrôtový ovládač Xbox Elite je špičkovým hardvérom prispôsobeným náročným potrebám súťaživých hráčov.

Organizácie ESL a Major League Gaming (MLB) nedávno povolili používanie týchto ovládačov na podujatiach organizovaných ESL a MLB. Bezdrôtový ovládač Xbox Elite dovoľuje vďaka dodaným palcovým ovládačom, páčkam a smerovým ovládačom nakonfigurovať si ho podľa seba.

Okrem ľubovoľného priradenia tlačidiel je vybavený aj niekoľkými profilmi pre hry Halo 5: Guardians, Forza Motorsport 6 a Gears of War: Ultimate Edition, ktoré otestovali a navrhli priamo autorské tímy zodpovedné za tieto tituly. Navyše, ďalšie profily pre hry ako Call of Duty: Black Ops 3 či Star Wars: Battlefront budú dostupné neskôr.  

Pokiaľ si chcete kúpiť konzolu Xbox One, v ponuke je aj balenie Xbox One Elite, v ktorom nájdete bezdrôtový ovládač Elite a konzolu vybavenú 1 TB hybridným pevným diskom pre všetky vaše hry. Microsoft však varuje na obmedzenú dostupnosť samotného ovládača počas vianočného obdobia.

Hoci je ovládač oficiálne v predaji, mnohé slovenské obchody informujú o jeho dostupnosti počas mesiaca november. Cena je stanovená na 149,99 EUR.