Pri predstavovaní smartfónu Samsung Galaxy S6 a S6 edge pokračujeme pamäťou. Nový telefón totiž už neobsahuje port na microSD kartu, a teda je na mieste otázka, či bude mať používateľ dostatok pamäti. Túto otázku sme smerovali na zástupcu spoločnosti Samsung, ktorý odpovedal, že pamäti bude dosť. Ide pritom o nový typ pamäti, ktorá je rýchlejšia ako doterajšia. Existujú pamäťové varianty 32-, 64- a 128 GB, navyše je tu 3 GB pamäti RAM v DDR4.

Rovnako sme sa pýtali na fotografovanie v zhoršených svetelných podmienkach. Fotoaparát v Galaxy S6 a S6 edge si totiž automaticky vyberá podľa scény, či sa bude tento režim používať a nie je ho potrebné nastavovať manuálne. Všetko podstatné o pamäti a HDR fotografovaní nájdete v našom videu.

 

V pondelok zverejníme video, ktoré prináša odpoveď na to, koľko bude nový telefón stáť, ako je to s dostupnosťou na Slovensku a tiež kde sa bude dať kúpiť. Pozrite si aj video o tom, ako sa dá využiť zakrivený displej na Galaxy S6 edge a tiež to, ako je to s fotoaparátom a batériou v tomto smartfóne.  Máme pre vás aj video špeciálne o farebných kombináciách telefónu Samsung Galaxy S6 a S6 edge. Video na prvý dotyk nájdete tu.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.