VIDEO TOUCHIT: IoT – eDocu na záznam životného cyklu objektov

1

Prinášame  vám ďalšiu videoreportáž z výstavy IoT EXPO Bratislava 2016, na ktorej sme bol magazín TOUCHIT mediálnym partnerom. Tento raz sa pozrieme na službu, ktorú vyvinula spoločnosť eDocu.

IoT-eDocu-3-1

Táto firma umožňuje zaznamenať životný cyklus objektov – napr. v prípade automobilu má k dispozícii všetky dokumenty, certifikáty, záznamy o servisnej prehliadke a opravách, prípadne haváriách. Všetky tieto údaje sa dajú načítať napr. cez QR kód alebo cez NFC a informácie môže byť zobrazené oddelene pre majiteľa vozidla, pre políciu alebo servisného technika.

IoT-eDocu-2-1

Rovnako je takto možné monitorovať aj psa – aké má alergie, komu patrí, kde ho treba vrátiť, záznamy o chorobách a ich liečení a pod. Pozrite si kompletnú video prezentáciu ako sme ju zachytili na výstave IoT EXPO Bratislava.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

  1. Pingback: VIDEO TOUCHIT: IoT EXPO – inteligentná domácnosť podľa ANTIK Telecom | TOUCHIT

Pridaj komentár