Nie mobilná verzia grafickej karty, ale plnohodnotná, desktopová.

Herný notebook Acer Predator dostane plnohodnotnú grafickú kartu, akú nájdete obvykle iba v stolných počítačoch. Týka sa to 17-palcového modelu, vylepšená verzia má označenie Predator 17 X. Základom hardvérovej výbavy je procesor Intel Core i7-6820HK a už spomínaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980. 

AcerPredator17X-2-1

Výrobca takisto zakomponoval nové možnosti na jednoduché pretaktovanie komponentov, takže procesor je možné zrýchliť až na frekvenciu 4,0 GHz a grafickú kartu na 1310 MHz. Bez ohľadu na to, pokročilý systém chladenia by mal notebook udržať pri štandardných prevádzkových teplotách. Acer sa pochválil, že jeho riešenie je efektívnejšie ako vodné chladenie herného notebooku od ASUSu.

AcerPredator17X-4-1

17,3-palcový displej bude v prípade verzie Predator 17 X dostupný v rozlíšení Full HD a UHD. Notebook ponúka Thunderbolt 3 port, podsvietenú klávesnicu, pokročilé funkcie pre hráčov a poradí si aj s okuliarmi pre virtuálnu realitu.

AcerPredator17X-3-1

Novinka príde na trh v júni, cena začína na 2 499 EUR.

Na článku spolupracoval Ondrej Macko.

Prečítajte si aj:

Minúta po minúte: Next@Acer z New Yorku

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit