Spoločnosť LG prináša na modelový rok 2015 úplne nové televízory.

Vylepšenie je v zobrazovacej technológii, ale aj v inteligentnej výbave televízora. Nové televízory sa označujú ako Prime UHD. Dôraz je u týchto televízorov kladený hlavne na kvalitnú reprodukciu farieb s technológiou ColorPrime. Tá obsahuje rozšírenie sprektra zobrazovaných farieb cez Wide Color LED a Quantum Dot prináša realistický obraz. Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom. Obraz je tak živý a má skutočnú farebnú hĺbku. Quantum Dot za pomoci červeného filtru s pridanými časticami a pridaného zeleného a modrého podsvietenia pomáha zvýšiť farebnú škálu až o 30%.

LGTelevizoryZTIT

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televízorov s rozlíšením 3840 x 2160 bodov majú vysokú kvalitu a zároveň jemnosť obrazu a ponúkajú široké pozorovacie uhly. Technológia lokálneho podsvietenia True Black Control vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýtou čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas. Spoločnosť LG Garantuje zabudovaným kodekom v TV, že ak sa spustí 4K vysielanie napr. cez satelit, bude sa dať takýto obraz na nových LG televízoroch sledovať.

Z hľadiska SmartTV uvádza LG WebOS 2.0, čo je vylepšená verzia minuloročného linuxového systému zameraná na rýchlosť a pohodlnosť ovládania. Vylepšenie rýchlosti je až o 60 %. Používateľ tak už nemusí nikdy čakať na realizáciu nejakého povelu a tiež pri jednoduchom nastavení systému už neprekrýva WebOS polovicu obrazovky ako to bolo v minulom roku.

Používatelia medzi aplikáciami nájdu YouTube, pričom teraz je už zabudovaná aj podpora na prehrávanie 4K videí. Spoločnosť LG sa dohodla so spoločnosťou FilmBox pri šírení 4K obsahu, pričom majitelia nových televízorov dostanú kupón na pol alebo ročné sledovanie tohto kanálu. Aktuálne je tu dostupných asi 50 filmov či už profesionálne up-scalovaných na 4K alebo priamo nakrútených v 4K. Medzi aplikáciami nájdete v LG televízoroch aj TopFun, Voyo a podobné VOD služby.

LGTelevizory-4

Nové televízory sú už na slovenskom trhu, dajú sa prezrieť napr. v značkovej predajni LG v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall. Zhruba v septembri prídu na trh aj nové OLED modely, ktoré bude spoločnosť LG ponúkať len so 4K rozlíšením.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.