Na MWC predstavili spoločnosti Samsung a Oculus nový typ okuliarov pre virtuálnu realitu, Gear VR Innovator Edition. Tieto okuliare pracujú výhradne s najnovšími smartfónmi Galaxy S6 a S6 edge. My sme si tieto okuliare vyskúšali v súvislosti s filmom ale i hrou. Je to zaujímavý zážitok, viac sa nám páčilo sledovanie filmu, kde si môžete vybrať aj prostredie – napr. kinosálu, pohovku, modernú obývačku a pod. Pri ovládaní hier to chce istú skúsenosť, ale je to tiež zážitok. 

GearVRInnovator2

Okuliare sú určené na to, aby vám priniesli nový zážitok pri hraní hier alebo pri sledovaní filmov. Ich základom je technológia od firmy Oculus, Samsung ich prepojil so svojimi smartfónmi, ktoré sú tu aktívnym zobrazovacím prvkom.

GearVRInnovator3

Nový typ smartfónov Galaxy S6 a Galaxy S6 edghe prináša lepší displej s vyšším rozlíšením v porovnaní s okuliarmi predstavenými na minuloročnej výstave IFA, ktoré spolupracovali so smartfónom Samsung Galaxy Note 4. Innovator Eddition tak prináša vyššiu hustotu obrazu, široký pozorovací uhol a celkovo lepší zážitok zo sledovania obrazu.

GearVRInnovator4

Voči minuloročnému modelu sú okuliare menšie asi o 15 % a pohodlnejšie sa nosia na hlave. Ergonomicky upravené popruhy priniesli lepšie rozloženie váhy zariadenia a je tu aj mechanické vetranie. S nasadenými okuliarmi sme sa tak nepotili ako pred rokom v Berlíne. Okuliare Gear VR sa napájajú cez USB port a obsah pre Gear VR je k dispozícii na stiahnutie cez Oculus Store.

Gear VR IE

Gear VR Innovator Edition

Pozrite si aj naše zážitky s týmito okuliarmi priamo na stánku spoločnosti Samsung v našom redakčnom videu.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.