Prvé zariadenia s bezrámikovým dizajnom a výsuvnými kamerami boli už predstavené.

Smartfóny vivo NEX a Oppo Find X v čase svojho predstavenia zaznamenali obdiv, pričom práve spoločnosť vivo posúva konštrukčné hranice smartfónov na novú úroveň. Vivo sa inšpirovalo modelom od spoločnosti ZTE – nubia X, ktorý obsahuje sekundárny displej a žiadne pohyblivé časti pre selfie fotoaparát. Nie sú totiž ani potrebné.

ZTE nubia X a jej dizajn s dvomi displejmi

Týmto riešením sa dosiahnu aj kvalitnejšie selfies, vďaka využívaniu hlavných fotoaparátov na zadnej strane zariadenia. Ako hľadáčik sa použije práve sukundárny displej. Toto riešenie prispeje aj ku kvalitnejším videohovorom.

Zdá sa, že spoločnosti vivo sa naozaj páči myšlienka od ZTE. Najnovšie unikli na sociálnu sieť Weibo fotografie smartfónu čo naznačuje, že NEX 2 je už na ceste a bude vybavený obrazovkami na každej strane. Navyše je pravdepodobné, že na zadnej strane zariadenia nájdeme tri fotoaparáty.

Predná strana vivo NEX 2 (naľavo), zadná časť vivo NEX 2 (napravo)

Zatiaľ je príliš skoro na špecifikácie, ale telefón bude s najväčšou pravdepodobnosťou obsahovať čipset Snapdragon 845. Pre čo najvyšší výkon smartfónu, by čipset od Qualcommu mala dopĺňať pamäť RAM s kapacitou 8 GB a minimálne 128 GB vnútorné úložisko ROM.

Na prednej strane sa pravdepodobne použije rovnaký displej ako aj v prípade vivo NEX S. Pôjde tak o 6,59-palcový Amoled panel, pričom sekundárny by mal mať pomer strán 16:9, aby vznikol priestor pre tri fotoaparáty v hornej časti a logo výrobcu v spodnej časti smartfónu. Dátum predstavenia zatiaľ nie je známy.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi Mix 3 oficiálne: Čínsky drak mieri na úplný vrchol. Zasadne na trón pre kráľa smartfónov?

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.