Prehrávač VLC 3.0.7 je bezpečnejší. Aj vďaka Európskej komisii

2

Najnovšia verzia programu na prehrávanie multimédií ma opravených množstvo chýb.

O to je ich oprava dôležitejšia tým, že podporuje rôzne sieťové služby. Tie bývajú miestom mnohých zraniteľností a rizikom pri napadnutí počítača zvonku. Verzia VLC 3.0.7 má opravených viac chýb ako ktorékoľvek doterajšie vydanie. To aj napriek tom, že nejde o žiadne hlavné vydanie novej verzie.

Celkovo 33 chýb sa podarilo opraviť vďaka programu EU-Free and Open Source Software Auditing Community, ktorá podporuje tzv. bounty program na odmeňovanie tých, ktorí hľadajú chyby v aplikáciách, ktoré sa do tohto programu zapoja.

Dve s vysokým rizikom, z toho jedna chyba bola po celý čas vo verzii od 3.0.x. 21 chýb bolo označených ako stredne závažných a 10 ako chyby s nízkym rizikom.

Ak používate tento prehrávač, stiahnite si jeho najnovšiu verziu.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Prehrávač VLC prekonal magickú hranicu počtu stiahnutí

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>