Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • „Pojazdné laboratórium“ N Vision 74 získalo ocenenie Red Dot Award: Design Concept.
  • N Vision 74 predstavuje dizajnovú víziu značky, ktorá ponúka zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.
  • Vozidlo tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974.

Spoločnosť Hyundai opäť potvrdila svoje celosvetové vedúce postavenie v oblasti dizajnu, keď získala prestížne ocenenie Red Dot Award 2023 za svoj koncept N Vision 74. Ten bol ocenený v kategórii Mobility & Transportation.

Vysokovýkonné vodíkové elektrické hybridné vozidlo N Vision 74 v sebe spája minulosť, súčasnosť a budúcnosť Hyundai. Demonštruje dizajnovú víziu značky pre zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.

Hyundai označuje N Vision 74 za pojazdné laboratórium, tzv. „Rolling Lab“, pretože nejde iba o bežné koncepčné vozidlo, ale slúži aj na výskum, vývoj a overovanie jeho vysokovýkonných technológií inšpirovaných motoršportom predtým, ako sa aplikujú na sériovo vyrábané modely.

N Vision 74 tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974. N Vision 74 zdedil čistotu konceptu Pony Coupe – dynamické proporcie bočnej siluety a špeciálny dizajn B stĺpika – a zároveň bol doplnený o ďalšie detaily, ktoré sú inšpirované motoristickým športom. Ocenenie Red Dot Award, ktoré organizuje Design Zentrum Nordrhein Westfalen v Nemecku, je jednou z najväčších svetových súťaží dizajnu. Cena je rozdelená do troch rôznych kategórií: Produktový dizajn, Brand & Communication Design a Design Concept

Značky: