Ak chcete ušetriť, odporúčame nasledujúce mobilné aplikácie.

Cestovné príručky s offline mapami a plánom metra

Môžeme polemizovať o prínose vreckových sprievodcov po meste, avšak spoločnosť eTips momentálne ponúka množstvo svojich mobilných aplikácií zadarmo. V ponuke miest možnože niekoho prekvapí aj Bratislava, nechýbajú však blízke destinácie ako Viedeň, Krakov, Budapešť alebo Praha + množstvo ďalších, svetových miest.

Hoci je aplikácia dostupná bezplatne, vývojár spoplatnil niektoré funkcie mikrotransakciami. Z používateľského hľadiska je však praktickejšie, ak si môžete vyskúšať aplikáciu a až potom sa rozhodnúť, či za úplný prístup zaplatíte alebo nie. Možnože zistíte, že vám jej koncept nevyhovuje, resp. si vystačíte s bezplatnými funkciami.

Aplikácie sú dostupné pre platformu iOS. Sťahujte z AppStore.

vreckovy_sprievodca_nowat

Aby ste mali prehľad o tom, ako trávite čas

Hours Time Tracking vám pomôže pohodlne zmerať čas, ktorý trávite vykonávaním konkrétnych aktivít. Používanie aplikácie je jednoduché – vytvorite si jednotlivé kategórie (napr. práca, upratovanie, oddych, spánok) a vždy, keď zmeníte svoju činnosť, aktivujete príslušný časovač.

Nevýhoda aplikácie spočíva v tom, že časovače musíte aktivovať manuálne. Párkrát sa nám stalo, že sme túto aktivitu zabudli vykonať, čo sa prejavilo na skreslených štatistikách. Výhodou je podpora widgetu, časovače môžete spravovať aj z notifikačného centra, bez nutnosti spustenia samotnej aplikácie.

Hours Time Tracking odporúčame. Platená aplikácia je momentálne dostupná (naozaj) zadarmo. Sťahujte z AppStore.

hours_appka_nowat

Skrášlite si fotky. Textom a motívmi

Použitie vhodného textu alebo motívu môže výrazne zmeniť výpovednú hodnotu fotografie. Aplikácia Over túto funkciu ponúka a momentálne je dostupná zadarmo. Treba však dodať, že bez platenia môžete využiť iba niektoré funkcie. Zvyšné si môžete sprístupniť za poplatok.

Over je k dispozícii pre iOS a Android. Aplikácia je momentálne v zľave iba v AppStore.

over_aplikacia_nowat

Jedinečná hra za euro

Monument Valley patrí z hľadiska herného a grafického dizajnu k tomu najlepšiemu a najkrajšiemu, čo si dnes môžete zahrať. Táto logická hra dokáže zabaviť každého, bez ohľadu na to, či sa hrávate každý deň na počítači alebo máte k hrám negatívny vzťah. Ak by ste si mali na svojom smartfóne zahrať iba jednu hru, nech je to táto.

Monument Valley je v zľave vo verzii pre iOS a Android. Sťahujte z AppStore a Google Play.

monument_valley_nowat

Kultové RPG s 50% zľavou

Icewind Dale patrí do rodiny kultových RPG hier, ktoré vznikli za použitia Infinity Enginu. Táto hra sa síce z hľadiska príbehu a herného sveta nevyrovná sérii Baldur´s Gate, avšak kladie väčší dôraz na súboje, čo môže niekomu vyhovovať viac.

Ak teda máte k dispozícii Android tablet s dostatočne veľkou obrazovkou (minimálne 8-palcov, optimálne 10) a chcete si zaspomínať na zlaté časy počítačových RPG hier, teraz máte príležitosť s 50% zľavou.

Icewind Dale je k dispozícii aj pre iOS, avšak za plnú cenu. Aplikáciu v zľave sťahujte z Google Play.

icewind_dale_nowat

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit