Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Dojazd 260 km podľa WLTP
  • Bohaté sériové vybavenie
  • Záruka na batériu 8 rokov alebo 160 000 km

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, opäť spustila predaj modernizovaného modelu e-up!1. V rámci aktuálnej akcie, ktorá trvá do 31.8.2020, sa e-up! v sieti autorizovaných predajcov značky predáva s bonusom 1200 € za cenu už od 21.400 € s DPH. Navyše na tento model možno využiť štátnu dotáciu na nákup elektromobilov vo výške 8000 €.

Bohaté sériové vybavenie verzie predávanej na Slovensku obsahuje okrem typických denných svetiel z LED v profile písmena „C“ v nárazníku a asistenta zachovania jazdného pruhu Lane Assist aj mnoho komfortných prvkov ako elektricky ovládané predné okná a vonkajšie spätné zrkadlá, dažďový senzor, tempomat, parkovacie senzory vzadu a cúvaciu kameru. Klimatickú pohodu posádky a optimálny výhľad vodiča počas celého roka zabezpečuje automatická klimatizácia, vyhrievané predné sedadlá, vonkajšie spätné zrkadlá, ako aj čelné a zadné sklo. Štandardný infotainment tvorí rádio „Composition Phone“ s tunerom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, prehrávačom MP3 z SD kariet a USB, modulom Bluetooth na telefonovanie hands-free a držiakom maps+more dock pack na pripojenie smartfónu. Zabudovaná karta eSIM umožňuje v celej Európe využívať online služby We Connect e-remote so špecifickými funkciami pre elektromobily po dobu 36 mesiacov bezplatne a následne za odplatu.

Malý mestský automobil s dĺžkou iba 3,60 m a praktickou štvordverovou karosériou poháňa synchrónny elektromotor s výkonom 61 kW (83 k). Modernizovaný e-up! dosahuje maximálnu rýchlosť 130 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchľuje za 11,9 sekundy. Veľký krútiaci moment elektromotora 212 Nm, ktorý je k dispozícii okamžite po rozbehu, umožňuje veľmi pružnú a dynamickú jazdu v meste.

Elektromotor poháňa predné kolesá priamo, prostredníctvom jednostupňového prevodu, ktorý znižuje jeho otáčky. Jazda je preto rovnaká ako pri automobile s automatickou prevodovkou, čo je zvlášť výhodné v mestskej premávke. Zdrojom energie pre elektromotor je vysokonapäťová lítiovo-iónová akumulátorová batéria, ktorá je uložená v podlahe karosérie pod sedadlami, vďaka čomu nezmnšuje objem batožinového priestoru (251-959 litrov). Kapacita batérie je 32,3 kWh (netto), čo umožňuje na jedno nabitie dojazd 260 km podľa novej, realistickejšej metodiky WLTP. Aktuálny e-up! umožňuje rýchlonabíjanie, vďaka čomu sa batéria dá na stojane CCS s jednosmerným prúdom a výkonom 40 kW nabiť na 80 % svojej kapacity za približne jednu hodinu. Nabitie z domácej nástennej stanice wallbox na striedavý prúd s výkonom 7,2 kW trvá na rovnakú úroveň 4 hodiny, na 100 % kapacity približne 5,5 hodiny.

Štandardnú 2-ročnú záruku si zákazníci môžu za príplatok predĺžiť podľa potreby – najviac na 5 rokov a 150 000 km. Na batériu výrobca štandardne poskytuje záruku 8 rokov alebo 160 000 km.

1) e-up! spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (NEDC): 12,9-12,7 (kombinovaná), emisie CO2 v g/km: 0. 

 

Značky: