Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

D-Link oznámil, že spoločnosť The Tolly Group, ktorá patrí medzi lídrov v obore nezávislého testovania a overovania IT produktov a služieb, zistila, že cenovo výhodné gigabitové ethernetové switche D-Link DGS-1510-28X a DXS-3400-24TC vykazujú vynikajúce výsledky v testoch výkonu, spotreby energie a kolízie MAC adries.

Testy boli robené na switchoch, ktoré majú 24 GbE porty a 4 10GbE porty, a ukázali, že switch D-Link DGS-1510-28X prekonal svojich konkurentov z hľadiska ceny, výkonu a úspory energie. Spoločnosť The Tolly Group dospela k záveru, že cena za 1 Gb/s dátovej priepustnosti bola u switchu DGS-1510-28X značne nižšia ako u konkurenčných produktov: o 62% nižšia ako u switchov Cisco, o 46% nižšia ako u switchov HPE a o 21% nižšia ako u switchov NETGEAR.

Nezávislá skúšobná skupina vyhodnotila aj spotrebu energie switchov pri rôznych úrovniach aktivity. Zistila, že switch D-Link mal spotrebu energie o 51% nižšiu ako Cisco, o 36% nižšiu ako switch NETGEAR a o 34% nižšiu ako switch HPE. Nižšia meraná hodnota spotreby podľa metodiky ATIS znamená väčšiu úsporu energie a lepšie prevádzkové vlastnosti.

Switch D-Link DGS-1510-28X má tieto výhody oproti svojim konkurentom, aj keď je lacnejší a skóroval aj pri súperení so switchmi HPE a NETGEAR počas testovania L2 a L3 latencie (oneskorenie prenosu na 2. a 3. vrstve).

Spoločnosť The Tolly Group tiež uskutočnila testy 10GbE stohovateľného manažovateľného switcha D-Link DXS-3400-24TC. Bol vyhodnotený ako popredný produkt medzi konkurenciou v teste kolízií pri ukladaní MAC adries, čím preukázal svoju schopnosť zabezpečiť optimálne fungovanie siete. Pri testovaní s postupným zvyšovaním MAC adries switch D-Link nestratil žiadnu adresu, zatiaľ čo konkurent ich stratil viac ako 1 500. Pri ďalšom teste s náhodne generovanými MAC adresami potom switch D-Link stratil iba 37 adries, zatiaľ čo konkurenti stratili takmer 2 000 adries.

Switch D-Link bol navyše kladne ohodnotený za zabezpečenie vysokej dostupnosti funkcií v porovnaní s inými produktmi na trhu. Konkurenčné produkty majú len jeden modulárny napájací zdroj (PSU) a pevne vstavaný ventilátor, zatiaľ čo D-Link DXS-3400-24TC má dvojicu modulárnych napájacích zdrojov a modulárne ventilátory s možnosťou ich výmeny za chodu.

Značky: