Vynikajúci USB-C hub

0

Kingston Nucleum je jeden z najlepšie vybavených USB-C hubov, aký sme doteraz testovali. Ponúka prakticky všetky potrebné porty. Okrem iného dva USB 3.0 a dva USB-C porty, HDMI a dva sloty na pamäťové karty.

Je to skutočne bohatá výbava. Väčšina USB-C portov, ktoré sme v minulosti testovali, obsahuje HDMI alebo DisplayPort, USB port a USB-C – ten však iba pre potreby napájania. Nucleum umožňuje pripojenie monitora, napájanie s výkonom až 60 W a tiež pripojenie periférií alebo externého úložiska. Na tento účel sú k dispozícii dva USB 3.0 porty, dátový USB-C port a už spomenuté sloty na pamäťové karty o veľkosti SD a microSD.

Jedinou nevýhodou tohto USB-C hubu je HDMI štandard vo verzii 1.4. Ten síce podporuje prenos obrazu v rozlíšení 4K, avšak iba do 30 Hz. Niekomu to môže prekážať. Pokiaľ máte monitor s nižším rozlíšením, k dispozícii je aj 60 Hz frekvencia.

Kingston Nucleum chválime tiež za štýlový dizajn, ktorý vhodne pasuje k ľubovoľnému notebooku a za dostatočne dlhý USB-C kábel, pomocou ktorého sa pripojí k počítaču.

Cena: 57,90 €

Zapožičal: Kingston

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár