Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, ktorá je súčasťou Liberty Global, jedného z najväčších svetových poskytovateľov TV a širokopásmových služieb, v druhom štvrťroku 2020 pokračovala v poskytovaní inovatívnych služieb svojim zákazníkom a investíciách do rozširovania svojej širokopásmovej siete. Na konci júna dosiahla celkovo 401 100 digitálnych služieb (RGUs), čo je o 7 000 služieb viac v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom. Pokračujúci rast predaja služieb bol podporený investíciami do rozširovania optickej giga-ready siete a skvalitňovania služieb Happy Home®, vrátane internetovej televízie Horizon Go, ktorá je dostupná aj zákazníkom v sieťach všetkých operátorov na Slovensku.

Kľúčové ukazovatele v 2. štvrťroku 2020

  • Investície do rozširovania siete, spolu s ponukou Happy Home®, podporili predaj digitálnych služieb UPC v porovnaní s 2. štvrťrokom 2019 o ďalších 7 000, na celkový počet 401 100 služieb na konci 2. štvrťroku 2020. Spoločnosť UPC okrem posilňovania konektivity a zvyšovania prenosových rýchlostí, pokračovala taktiež s rozširovaním ponuky TV služieb, vrátane ponuky internetovej televízie Horizon TV.
  • Pokračujúci rast záujmu o internetové služby. Zvýšený záujem o internetové pripojenie, ktoré spoločnosť UPC poskytuje na svojej optickej giga-ready sieti s rýchlosťami až do 1 Gb/s, pretrvával aj v druhom štvrťroku. Vďaka rýchlemu a spoľahlivému pripojeniu môžu zákazníci využívať všetky výhody a prednosti gigabitového pripojenia, ktoré ponúka nové možnosti virtuálnej zábavy. Počet zákazníkov internetových služieb UPC dosiahol na konci júna 142 200, čo je o takmer štyri tisíc viac oproti rovnakému obdobiu pred rokom.
  • Giga-ready širokopásmová sieť od UPC je už dostupná pre viac než 620 000 domácnosti na Slovensku. Pokračujúce investície do expanzie siete umožnili na konci júna nárast počtu domácností, ktoré sú pripojené na širokopásmovú sieť UPC v SR, na celkovo 621 400 domácností, čo je o 5 000 viac v porovnaní s rovnakým obdobím v r. 2019.

Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA k 30. júnu 2020 evidovala 401 100 služieb, vrátane:

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA: „Spoločnosť UPC napriek dopadom korona krízy na celkovú výkonnosť ekonomiky v krajine dosiahla v druhom štvrťroku solídne výsledky. Vďaka pokračujúcemu skvalitňovaniu služieb a zákazníckeho servisu sa nám podarilo dosiahnuť rast predaja vo všetkých segmentoch. V snahe pomôcť našim zákazníkom, z ktorých mnohí trávili uplynulé obdobie na home-office, sme počas celého druhého štvrťroku bezplatne zrýchlili internetové pripojenie a nezabudli sme ani na deti a seniorov, pre ktorých sme bezplatne sprístupnili ich obľúbené televízne programy. Hoci uplynulé obdobie nebolo jednoduché, sme odhodlaní v nadchádzajúcom období naďalej podporovať našich zákazníkov a pokračovať v poskytovaní spoľahlivých a kvalitných zákazníckych služieb“. 

Pokračujúci rast predaja digitálnych služieb

Spoločnosť UPC aj v druhom štvrťroku pokračovala s poskytovaním ponuky Happy Home®, ktorá prináša viac hodnoty pre zákazníkov a posilnenú konektivitu. Jej súčasťou je tiež zrýchľovanie rýchlosti pripojenia až do 1Gb/s, ako aj výmena modemov za prémiové WiFi routre GigaConnect Boxy, poskytujúce rýchle a stabilné pripojenie pre všetky zariadenia v domácnosti. Tieto skutočnosti podporili v 2. štvrťroku 2020 nárast predaja internetových služieb na celkovo 142 200, čo predstavuje nárast až o 3 900 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom.

Spoločnosť UPC zaznamenala pokračujúci záujem zákazníkov aj v segmente televíznych služieb, kde na konci 2. kvartálu evidovala 170 900 služieb, čo medziročne predstavuje nárast o 800 služieb. K zvýšenému záujmu užívateľov o TV služby prispelo rozširovanie programovej ponuky, okrem iného o nový Ruský balíček, obsahujúci 8 najsledovanejších ruských TV programov. Zákazníkov oslovila tiež pokračujúca kampaň s ponukou Internetovej televízie Horizon TV, prostredníctvom ktorej sú televízne služby UPC dostupné záujemcom na celom Slovensku, v sieťach všetkých operátorov. Horizon TV poskytuje možnosť sledovať televíziu bez viazanosti a súčasne až na troch zariadeniach, pričom podporuje Android TV, Apple TV, Chromecast a Airplay, a rovnako je možné sledovať ju na mobilných zariadeniach.

Na konci júna zaznamenala spoločnosť UPC výrazný rast aj v segmente užívateľov telefónnych služieb, ktorých počet na konci 2. štvrťroku dosiahol 88 000, teda o 2 300 viac než na konci druhého štvrťroku 2019.

Na giga-ready sieť od UPC sa môže pripojiť už viac než 620 000 domácností

Pokračujúce investície do rozširovania siete podporili na konci júna 2020 nárast počtu domácností, ktoré sú pripojené na širokopásmovú sieť UPC na Slovensku, na celkovo 621 400 domácností, čo je o 5 000 viac v porovnaní s rovnakým obdobím v r. 2019.

Značky: