Zľavy počas Black Friday sú skvelou príležitosťou ako ušetriť. A to aj v prípade, že na to pôjdete zodpovedne, premyslene a s ohľadom na životné prostredie aj vašu peňaženku.

Black Friday, považovaný za najväčší nákupný sviatok, nemusí znamenať len bezbrehé míňanie a nákup zbytočností v zľave. Aj keď nízke ceny môžu lákať k nákupu vecí, ktoré možno až tak nepotrebujeme, stojí za to zamyslieť sa nad tým, či sú tieto nákupy aj ekologické a zodpovedné. Kopa oblečenia vracajúceho sa po nákupnom ošiali späť k predajcom či množstvo elektroodpadu na skládkach svedčí o opaku. V prípade, že sa chystáte vymeniť svoj iPhone za novší model, môže byť riešením kúpa repasovaného telefónu.

Kúpa repasovaného telefónu teraz ešte výhodnejšia

Líder v predaji repasovaných iPhonov, spoločnosť Swappie, ponúka modely, ktorých kúpa je výhodná počas celého roka. Ich ceny sa odvíjajú od stavu opotrebovania, konkrétne si môžete vybrať z troch kategórií: stav ako nový označuje telefóny s jemnými známkami opotrebovania ako napr. mikroškrabance, veľmi dobrý stav označuje telefóny  s viac viditeľnými známkami opotrebovania, ako väčšie škrabance či priehlbiny, prijateľný stav majú telefóny so silnými známkami opotrebovania, vrátane hlbších škrabancov či priehlbín. Tento stav pritom označuje len vonkajšie opotrebovanie, repasovanie zaručí, že všetky modely budú fungovať ako nové a s optimálnym stavom batérie. Každý telefón pritom získate s 12-mesačnou zárukou.

Navyše, počas Black Friday si už aj tak cenovo výhodné telefóny môžete v Swappie zakúpiť až o 50% lacnejšie ako nové zariadenia.

iPhone 8Zdroj: Swappie
iPhone 8

Čo so starým telefónom?

Keď sme už načrtli tému udržateľnosti, prichádza sa otázka, čo so starým telefónom, ktorý nahradíte novším modelom. Vyhadzovanie nie je ideálna cesta – podľa štúdie WEEE Fóra, najväčšieho medzinárodného centra kompetencií pre nakladanie s odpadom z elektrických a elektronických zariadení, vyhodí bežná európska domácnosť ročne takmer 4 kg elektroodpadu, ktoré končia na skládkach. A to ešte nehovoríme o telefónoch, ktoré skladujeme doma v šuplíkoch, úplne zbytočne.

V prípade, že je telefón stále funkčný, je to nielen neekologické, ale aj neefektívne a neekonomické. Starší telefón môžete darovať inému rodinnému príslušníkovi či predať niekomu, kto ho bude využívať. Bezpečnejším, rýchlejším a pohodlnejším riešením ako hľadanie kupca a dohadovanie sa na cene, je predaj iPhonu priamo do Swappie.

Predať môžete modely iPhone 7 a novšie, pričom celý proces je veľmi jednoduchý. Na stránke Swappie vyplníte formulár, ktorý vám ponúkne návrh výkupnej ceny, telefón prostredníctvom kuriéra zdarma zašlete spoločnosti Swappie a po kontrole telefónu vo výrobnom centre a zhodnotení jeho funkcií vám na účet prídu peniaze. Pri výmene svojho iPhonu za novší model tak vo Swappie môžete ušetriť rovno dvakrát!  

Zdroj: Swappie

Značky: