Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Western Digital Corporation s vedúcim postavením na trhu úložísk, oznámila zvýšenie kapacity svojej oceňovanej produktovej rady pevných diskov WD Gold.

Disky WD Gold 10 TB využívajú technológiu HelioSeal , ktorá prináša vyššiu kapacitu a energeticky efektívne úložisko pre prostredie dátových centier.

Pevné disky WD Gold sú navrhnuté pre široký okruh aplikácií, vrátane malých a stredných podnikových serverov a úložísk, serverov dátových centier a ukladacích jednotiek. Disky pre dátové centrá WD Gold 10 TB prinášajú navyše oproti 8TB verzii optimalizovanú architektúru, ktorá pomáha znížiť celkové náklady na vlastníctvo (TCO) serverov a ukladacích systémov. Disk prináša 8% zníženie spotreby, ale navyše pridáva 25 % kapacity. To prináša benefit IT administrátorom, ktorí sú neustále konfrontovaní požiadavkami na vyššiu kapacitu pri obmedzenom rozpočte.

WD_Datacenter_PRN_graphic_web2016_3_nowat

„Spoločnosť Western Digital neustále pokračuje vo svojom zámere poskytovať jedinečnú spoľahlivosť a presvedčivú hodnotu svojím zákazníkom z podnikového segmentu,” hovorí Brendan Collins, viceprezident Western Digital pre produktový marketing, a dodáva: “Disky WD Gold sú kľúčovým produktom celého portfólia WD. Ponúkajú energeticky efektívnu prevádzku a optimalizovanú kapacitu pre široký rozsah použitia. Nová 10TB kapacita umožňuje zákazníkom účinne zvýšiť kapacitu úložísk.”

Disky WD Gold 10 TB poskytujú:

  • Vylepšenú energetickú účinnosť – Technológia HelioSeal poskytuje vyššiu kapacitu pri nižšej spotrebe. Energetická účinnosť (watty/TB) počas prevádzky je vylepšená až o 26 % oproti 8TB modelu.
  • Lepší výkon – Sekvenčný výkon je oproti 8TB modelu vyšší o 21 %
  • Vysoká spoľahlivosť – Architektúra diskov WD Gold je jedna z najlepších, rovnako tak i výroba a proces testovania. To prináša najvyššiu spoľahlivosť v odvetví – Hodnota MTBF je 2,5 miliónov hodín. (Platí pre 8TB a 10TB radu)
  • Prémiové popredajné služby – Western Digital ponúka zákazníkom v prípade diskov WD Gold nepretržitú podporu 24/7 na čísle: +80055593733.

Interné pevné disky WD Gold 10 TB (WD101KRYZ) budú dostupné u vybraných predajcov a distribútorov a taktiež v internetovom obchode  WD Store.