WhatsApp pripravuje synchronizáciu správ medzi Androidom a iOS, vo vývoji je aplikácia pre iPad

0

Jedno telefónne číslo budete môcť používať na štyroch zariadeniach.

Už dlhodobo sa špekuluje o tom, že WhatsApp umožní používať jeden používateľský účet na viacerých zariadeniach súbežne. Aktuálne je totiž možné, aby ste boli prihlásení do jedného účtu iba na jednom zariadení. Ak chcete používať WhatsApp na ďalšom zariadení, je potrebné použiť webové rozhranie a mať primárne zariadenie pri sebe s prístupom do internetu.

Portál WABetaInfo informuje o aktuálnom vývoji dlho očakávanej funkcie. Podľa najnovších správ bude možné využívať jeden WhatsApp účet na štyroch zariadeniach súbežne. WhatsApp takisto pracuje na funkcii, ktorá umožní synchronizovať históriu četov medzi jednotlivými zariadeniami.

Keď sa tejto funkcie konečne dočkáme, WhatsApp pravdepodobne odstráni aj jednu zo svojich aktuálnych nevýhod – používanie služby na zariadeniach so systémom Android a iOS je nepohodlné, pretože každá z platforiem využíva inú cloudovú službu na zálohovanie dát.

Bohužiaľ, zatiaľ nie je známe, kedy by sme sa mohli tejto funkcie dočkať. Spolu s ňou by sa však mala objaviť aj oficiálna aplikácia pre iPad, čo je ďalšia z dlhodobo žiadaných funkcií.

Zdroj: WABetaInfo

Prečítajte si aj:

WhatsApp pokračuje v boji s hoaxmi: Umožní rýchlo overiť pravdivosť správy

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár